Chcesz urządzić nowoczesną, minimalistyczną kuchnię? Zastosowanie jasnych mebli i takiego samego wykończenia ścian oraz podłóg, może sprawić, że pomieszczenie będzie przypominało białą plamę. Aby uniknąć takiego efektu, połącz biel z drewnem. To kombinacja, która cieszy się dużą popularnością zarówno wśród projektantów wnętrz, jak i osób samodzielnie urządzających swoje wnętrza.

Biała kuchnia z drewnem – jak stworzyć takie połączenie?

Drewno to oryginalny materiał. Ten naturalny surowiec jest bardzo elegancki i nietuzinkowy. Nie dwóch takich samych kawałków drewna o identycznym usłojeniu. Dzięki temu kuchnia, czy też inne pomieszczenie, wykończone za pomocą drewnianych elementów, prezentuje się naprawdę dobrze. Drewno ponadto wprowadza do wnętrz przyjemne w odbiorze wizualnym ciepło. Sprawia, że nawet najbardziej nowoczesna, niemal futurystyczna aranżacja wygląda przytulniej.

Białe meble i drewniany blat

Najprostszy sposób na połączenie bieli i drewna? Zestaw białe meble kuchenne z drewnianym blatem. W ten sposób uda Ci się zachować minimalistyczny i nowoczesny charakter wnętrza. Unikniesz tym samym efektu „białej plamy”, który jest największym problemem bardzo jasnych aranżacji.

Białe i drewniane meble

Jeśli chcesz zyskać jeszcze bardziej przytulne wnętrze, zdecyduj się na górne szafki w tonacjach drewna i dolne w kolorze białym. Takie ustawienie jest dobre, szczególnie jeśli masz zamiar wykończyć podłogę i ściany płytkami drewnopodobnymi. Możesz postawić także na meble o białych frontach, ale drewnianych korpusach.

Biała zabudowa kuchenna, drewniana wyspa

Kolejna propozycja to zastosowanie białej zabudowy kuchennej, najlepiej z drewnianym blatem i ustawienie przed nią wyspy kuchennej w tym samym odcieniu, co blat. W ten sposób zyskasz płynne przejście od nieco chłodnego aneksu kuchennego do ciepłego i przytulnego salonu. Pomiędzy salonem a kuchnią możesz ustawić także drewniane lamele, które subtelnie podzielą strefę dzienną.

Biała zabudowa, ściany w drewnie

Całkowicie białą zabudowę kuchenną (z białym blatem), możesz przełamać subtelnym pasem płytek drewnopodobnych, wyłożonych pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi. W takiej aranżacji podłoga może pozostać biała. Jedynym elementem, który się wyróżnia, pozostaje wykończenie jeden ściany (lub dwóch, w zależności, jak długa jest zabudowa kuchenna).

Drewniana zabudowa, białe ściany i podłoga

Przedostatnia propozycja na połączenie drewna i bieli w kuchni to wykończenie całego wnętrza białymi płytkami. Najlepiej gładkimi, bez żadnych wzorów – okładzinami matowymi bądź półmatowymi. W tak przygotowanym pomieszczeniu zastosuj drewnianą zabudowę kuchenną. Może mieć jasny odcień lub ciemny, np. wenge. Im ciemniejszy, tym większy kontrast i bardziej elegancki efekt.

Biała zabudowa, drewniane ściany i podłoga

We wnętrzu, które jest całkowicie wykończone drewnem, możesz za pomocą białej zabudowy stworzyć bardzo nowoczesny efekt, jeśli zdecydujesz się na meble z połyskiem. Jeżeli natomiast wybierzesz matowe, stylizowane elementy wyposażenia, zyskasz przepiękny styl retro lub rustykalny.