Na malowniczym cyplu Balearów zetknęły się dwie estetyki – beztroska śródziemnomorska swoboda i stonowana polska elegancja. Warszawska projektantka wnętrz, Dagmara Zawadzka, miała zadanie połączyć nowoczesność i funkcjonalność z atmosferą relaksu oraz otaczającym nadmorskim krajobrazem w 115-metrowym apartamencie. Zobaczmy, jak udało jej się stworzyć harmonijne połączenie obu koncepcji.

Przestrzeń otwarta na morze

Zanim apartament stał się miejscem harmonii, wymagał gruntownego przekształcenia. Z myślą o przestrzeni pełnej światła i powietrza oraz widoku na morze, Dagmara Zawadzka podjęła wyzwanie adaptacji ciemnych i podzielonych ścianami wnętrz. Poprzez wyburzenie ścian, stworzyła przestronny salon połączony z kuchnią i jadalnią, oddzielając jednocześnie sypialnie oraz łazienki. Głównym celem było stworzenie komfortowej strefy wypoczynkowej.

Salon z panoramą na morze

Salon zyskał jasność i przestronność, podkreślając fantastyczny widok na morze. Centralnym punktem stała się wygodna sofa, tworząc przestrzeń kinową naprzeciwko okna. Przełamując stereotypy, architektka połączyła wystrój śródziemnomorski z polskim, tworząc spójne połączenie. Polski dąb w ciemnym wybarwieniu na podłodze, drewniane forniry, sztukaterie na suficie i lamelki lakierowane na biało, dodają śródziemnomorskiego klimatu. Mozaika na słupie konstrukcyjnym podkreśla design i optycznie go podwyższa.

Prywatna oaza właścicieli

Sypialnia właścicieli i przylegająca do niej łazienka stały się eleganckim domowym spa. Duża szyba łącząca obie przestrzenie wpuszcza do sypialni więcej światła, a złote akcenty nadają luksusu. W łazience pojawiły się złote elementy od firmy AXOR, podkreślając elegancję i designerski charakter wnętrza.

Gościnność ze śródziemnomorskim klimatem

Pokoje gościnne utrzymane są w lekkim, śródziemnomorskim klimacie. Tapety z motywami roślinnymi, biel i plecione meble nadają im atmosferę prawdziwych wakacji. W łazience gościnnej, inspirowanej podwodnym światem, morskie motywy przeplatają się z czarno-białą mozaiką na podłodze.

Harmonijne połączenie przestrzeni

Jadalnia, przedłużenie salonu, ozdobiona została tradycyjnym stołem i krzesłami wiedeńskimi. Złote detale przełamują biel, a podwieszane komody pełnią funkcję praktycznych elementów. Kuchnia, ukryta za ścianą, jest utrzymana w odcieniach bieli z dodatkiem złotych akcentów.

Podsumowanie

Apartament z widokiem na morze stał się harmonijnym połączeniem śródziemnomorskiej swobody i polskiej elegancji. Przestrzenie są jasne, przestronne, a elementy designu wprowadzają subtelne, estetyczne akcenty. Dzięki wyrafinowanym detalom, złotym akcentom i przemyślanej aranżacji, mieszkanie stworzyło atmosferę luksusu i komfortu, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających właścicieli.