Każda nowa kolekcja elementów wyposażenia łazienki to dla projektantów zwiększenie możliwości aranżacyjnych, a dla producenta – sposobność, by reagować na potrzeby użytkowników, prezentować nowe rozwiązania i zmieniać coś na lepsze. Nowa kolekcja Silia firmy Deante to ukłon w stronę projektantów, bo ułatwia ich pracę, użytkowników, bo odpowiada na ich potrzeby i środowiska, bo powstała w myśl zasad zrównoważonego rozwoju.

Komplementarność, która daje możliwości

To, corzuca się w oczy przy pierwszym zetknięciu z kolekcją Silia od Deante, to jej komplementarność. Tworzy ją aż 178 elementów w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwala mnożyć aranżacyjne kombinacje. Ich styl można określić mianem quiet luxury – minimalizm w wyrafinowanej formie. Stylistycznym trzonem, który spaja całość jest miękki kształt klasycznej tuby. Z kolei nowoczesny design i niebanalne rozwiązania nadają kolekcji Silia nie tylko elektryzującej prezencji, ale też funkcjonalności.

W nowej kolekcji Silia znalazło się niemal wszystko co niezbędne w łazience – od umywalek i toalet, przez baterie i słuchawki prysznicowe, po wieszaki na ręczniki, lusterka i półki ścienne. Ilość detali sprawia, że idealnie odpowiada na aranżacyjne potrzeby, zarówno małej, jak i dużej łazienki. – Silia to kolekcja premium, w której postawiliśmy na wysoką jakość materiałów, których jakość potwierdzamy badaniami w laboratorium. Wyrafinowany design pełen prostych form, opływowych kształtów oraz matowych wykończeni to nasz sposób na klasykę w nowoczesnym stylu. Całość została starannie zaprojektowana przez polskich designerów, których priorytetem był komfort i przyjemność podczas codziennych czynności w łazience – wyjaśnia Product Manager Magdalena Paszkowska.

Wśród wykorzystanych materiałów znalazł się granit, ceramika, najwyższej jakości mosiądz i stal nierdzewna. Granitowe umywalki są odporne nie tylko na uderzenia, ale także na wysoką temperaturę (250°C), przebarwienia i szok termiczny. Mają powierzchnię hydrofobową, co przekłada się na ich estetykę i łatwość utrzymania czystości. Elementy ceramiczne zostały pokryte specjalną powłoką antybakteryjną, która zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Z kolei toalety uzyskały atest higieniczny PZH, potwierdzający zgodność produktu z normami bezpieczeństwa. Atest nadany jest przez Państwowy Instytut Badawczy – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH i zapewnia, że produkty nim objęte spełniają najwyższe wymagania higieniczne. Są bezpieczne zarówno dla zdrowia jak i środowiska naturalnego.

Polski design zrównoważony

Kolekcję Silia niewątpliwie wyróżnia ciekawy design oraz bogata oferta, ale uwagę zwraca również proces jej projektowania oraz produkcji. Przede wszystkim należy wspomnieć, że jest to efekt pracy polskich projektantek – Anny Słowińskiej-Owczarek oraz Katarzyny Łogwinienko. Firma Deante od lat stawia na polskich twórców, których zaprasza do współpracy w ramach Deante Design Studio. Ich projekty oznaczone są hasłem „produkt projektowany”, co stanowi gwarancję unikalności i artystycznej kreacji.

– Rozpoczynając pracę nad kolekcją Silia, doskonale wiedziałam co chcę osiągnąć. Celem była klasa premium oferująca luksus, ale w oszczędnej formie, bez przepychu. Możliwość zastosowania szerokiej gammy barw i jakościowych materiałów pozwoliła na swobodę tworzenia, która dała efekty. Jestem z nich bardzo zadowolona, a jednocześnie przekonana, że przypadną do gustu szerokiemu gronu odbiorców – zdradza Katarzyny Łogwinienko. – Za największy atut kolekcji Silia uważam jej komplementarność i uniwersalność. Sprawdzi się zarówno w łazience dużej i małej, w stylu klasycznym i nowoczesnym, minimalistycznym, ale też wyrazistym jak Łagodny Loft, Japandi czy Art Deco – dodaje Anna Słowińska-Owczarek.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że zarówno etap projektowania, jak i produkcji kolekcji Silia pozostał zgodny z założeniami zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii ekologicznych. Rezygnację z tworzyw sztucznych tłumaczy stosowanie naturalnych materiałów, takich jak granit czy ceramika. Wysoka jakość gwarantuje długi czas użytkowania, bez potrzeby częstej wymiany, a co za tym idzie kosztów, odpadów produkcyjnych i niepotrzebnej emisji CO2 do atmosfery. Ponadto producent od lat wdraża rozwiązania technologiczne, mające na celu ograniczenie zużycia wody. Na szczególną uwagę zasługują opakowania stosowane nie tylko w przypadku kolekcji Silia, ale każdej innej, oferowanej przez Deante. Każdy produkt pakowany jest w tekturowe pudełko nadające się do ponownego wykorzystania, a finalnie do recyclingu.

– Nasze przyjazne środowisku pudełka wykonane są z bezbarwnego, niepowlekanego folią kartonu z jednokolorowym nadrukiem. Zwracamy uwagę na to, by kartony były opatrzone certyfikatem FSC i miały nadruk wykonany za pomocą farby na bazie wody. Dzięki temu możemy realnie wpływać na ochronę środowiska i odpowiadać na potrzeby naszych Klientów, dla których te kwestie stały się bardzo istotne. Z dumą możemy powiedzieć, że Deante jako jedna z pierwszych marek w branży łazienkowej ograniczyła do minimum użycie plastiku i jego pochodnych w opakowaniach – mówi Magdalena Paszkowska.

Kolekcja Silia jest już dostępna w sprzedaży. Zwraca na siebie uwagę, ponieważ gwarantuje niepowtarzalny styl i jakość, a także umożliwia kompleksowe wyposażenie każdej łazienki. Choć to najnowsza propozycja od firmy Deante, już została doceniona przez znawców wzornictwa, którzy na początku 2023 r. przyznali tytuł Dobry Design 2023 deszczowni z kolekcji Silia. Teraz czas, by projektanci wnętrz poczuli ogromną swobodę projektową, odkrywając jej walory.