Żaluzje drewniane to osłony okienne, które pomimo upływu czasu i zmieniających się trendów nie wychodzą z mody. Są eleganckie, ponadczasowe i funkcjonalne. Pasują do każdego wnętrza, wprowadzając do niego przytulności. A przy okazji są ekologiczne, gdyż wykonane z materiału naturalnie pozyskiwanego ze środowiska, a nie tworzywa sztucznego. Żaluzje drewniane na wymiar to dobre rozwiązanie z wielu powodów. Poznaj te najważniejsze!

Drewniane żaluzje kontra żaluzje z innych materiałów

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żaluzji, różniących się od siebie materiałem wykonania, wzornictwem i kolorystyką. Najpopularniejsze są żaluzje drewniane, z aluminium i PCV.

Żaluzje aluminiowe są lekkie i odporne na uszkodzenia, ale wyglądają dość surowo i mało przytulnie. Podobnie żaluzje PCV odznaczają się trwałością, wodoodpornością i łatwością w utrzymaniu w czystości, jednak nie dodają wnętrzu elegancji i stylu.

Żaluzje drewniane łączą w sobie wszystkie te właściwości, co czyni je najlepszym wyborem. Drewno jako materiał naturalny odznacza się szlachetnym wyglądem, i to pomimo upływu czasu. Każdy gatunek drewna ma swój niepowtarzalny wygląd, dlatego nie ma dwóch takich samych żaluzji drewnianych.

Odpowiednio zabezpieczone i zaimpregnowane żaluzje drewniane będą też odporne na uszkodzenia czy zabrudzenia. Wystarczy regularnie przecierać je z kurzu, by móc cieszyć się ich nienagannym wyglądem. Żaluzje drewniane na wymiar to doskonały wybór w przypadku niestandardowych okien, na przykład dużych okien lub okien i drzwi tarasowych. Będą wspaniałą ozdobą wnętrza.

Praktyczność i funkcjonalność drewnianych żaluzji

Oprócz oczywistych zalet związanych z estetycznym i atrakcyjnym wyglądem, drewniane żaluzje to też dobry wybór pod kątem funkcjonalności. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Drewniane lamele doskonale sobie z tym poradzą. Po ich zaciągnięciu słońce nie będzie dochodzić do pomieszczenia.

Jednocześnie, pod wpływem promieni słonecznych, drewniane żaluzje nie stracą swojego ładnego wyglądu, w przeciwieństwie do żaluzji z tworzywa sztucznego, które z czasem mogą wyblaknąć lub żółknąć.

Drewno to też dobry izolator termiczny, zatem w miesiącach zimowych żaluzje drewniane będą ograniczać straty energii poprzez docieranie zimnego powietrza przez okna do ogrzewanego pomieszczenia. To w naturalnej kolejności pozwoli też ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem.

Rodzaje żaluzji drewnianych i ich przeznaczenie

Żaluzje drewniane różnią się od siebie nie tylko wyglądem i stylem, ale też grubością i szerokością lameli oraz funkcjami dodatkowymi. Lamele zazwyczaj są dostępne w wymiarach o grubości 25 mm, 35 mm i 50 mm. Cienkie, drobniejsze lamele dobrze się prezentują w pomieszczeniach o mniejszym metrażu, gdyż wyglądają lekko, wpuszczają do pomieszczenia rozproszone światło i w ten sposób sprawiają, że jest ono bardziej przytulne.

Z kolei grubsze lamele wyglądają masywnie i dodają wnętrzu bardziej surowego charakteru. Będą pasować do większych pomieszczeń i przestrzeni, by nieco je optycznie pomniejszyć i zapewnić eleganckie wykończenie.

Standardowe żaluzje drewniane mają do wyboru kilka rozmiarów szerokości lameli – standardowo od 35 mm do 70 mm, ale są firmy oferujące lamele o niestandardowych wymiarach. Wąskie lamele wyglądają dobrze w małych pomieszczeniach, gdyż dodają im lekkości, z kolei szersze sprawdzą się w dużych przestrzeniach.

Oprócz tego nowoczesne żaluzje drewniane mogą mieć opcje dodatkowe, takie, jak:

  • prowadzenie boczne – żaluzja jest wyposażona w żyłkę stalową powlekaną tworzywem do jej prowadzenia góra-dół i zapobiegania jej bezwładnemu poruszaniu;
  • osłona karniszowa – element dekoracyjny żaluzji zasłaniający bok front oraz boki rynny głównej;
  • wspornik rynny dolnej – pozwala na zablokowanie rynny dolnej, na przykład przy montażu na oknie wychylnym.

Gdzie kupić żaluzje drewniane na wymiar?

Decydując się na zakup żaluzji drewnianych, warto wybrać model indywidualnie dopasowany do wymiarów okna. Taką usługę oferuje producent rolet drenianych ADECO wykonująca pomiary i montaże żaluzji na wymiar na terenie całej Warszawy i okolic.

W ich ofercie znajdują się różne modele rolet i żaluzji, w tym żaluzje drewniane na wymiar. Produkowane w dwóch rozmiarach 25 mm i 50 mm dają duże możliwości montażu na skrzydłach okiennych oraz powierzchni okiennych. Produkowane są z wysokiej jakości drewna egzotycznego BASSWOOD oraz ABACHI w systemie ręcznym i elektrycznym. Duży wybór kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania podwykonawcy, który gwarantuje produkt najwyższej jakości, fachowe doradztwo i profesjonalny montaż żaluzji drewnianych i mieszkasz w Warszawie lub okolicy, wybierz firmę ADECO z Warszawy. Firma zapewnia profesjonalną wycenę usługi, atrakcyjne ceny oraz rabaty. Na terenie Warszawy dojazd do klienta jest gratis. Sprawdź ofertę firmy na stronie internetowej producentrolet.pl i jeszcze dzisiaj wyślij zapytanie ofertowe!