Aby utrzymać powietrze w kuchni zawsze świeże, szczególnie ważny jest okap kuchenny, który od lat jest standardowym wyposażeniem w wielu domach. Tradycyjnie instalowany nad kuchenką, obecnie coraz częściej spotykane są również rozwiązania w formie wyciągów montowanych w blacie. Jednym z przykładów jest model iQ700 od Siemens, który łączy w sobie funkcjonalność z nowoczesnym designem.

Nowoczesne rozwiązania i elegancki design

Wyciągi blatowe to innowacyjne urządzenia, które pozwalają na efektywne usuwanie oparów, jednocześnie będąc elementem o wysokich walorach estetycznych. Mogą być one wbudowane w blat kuchenny, stanowić odrębny element lub być wysuwane tylko na czas gotowania. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania i zaawansowanymi parametrami technicznymi, oferując mocną absorpcję i wydajność nawet w przestrzeniach o większym metrażu.

Siemens iQ700 – inteligentny wyciąg z technologią Guided Air

Model iQ700 od Siemens, z eleganckim szklanym wykończeniem, jest widoczny tylko podczas użytkowania i idealnie komponuje się z designem nowoczesnych kuchni, zwłaszcza z kuchennymi wyspami. Urządzenie to umożliwia efektywne zarządzanie przestrzenią dzięki elastycznym opcjom instalacji. Działa w systemie otwartym lub zamkniętym, z opcją dodatkowego filtra recyrkulacyjnego Clean Air Plus. Posiada wysuwany panel i jest przystosowane do eleganckiej, bezramkowej instalacji.

Dzięki technologii Guided Air, iQ700 tworzy kurtynę powietrzną, która skutecznie i cicho usuwa opary z każdej strefy gotowania, zapewniając czystość powietrza. Jest to urządzenie w pełni automatyczne, kompatybilne z płytą grzewczą za pośrednictwem systemu cookConnect, automatycznie aktywujące się przy rozpoczęciu gotowania. Funkcja ClimateControl inteligentnie wykrywa parę i zapachy, dostosowując moc wyciągu i wyłączając się po oczyszczeniu powietrza. Sterowanie elektroniczne możliwe jest zarówno z poziomu okapu, jak i z poziomu płyty grzewczej.