Wybierając produkty z obszaru chemii budowlanej, musimy zwracać uwagę na jakość, co gwarantuje niezawodny producent. Biorąc to pod uwagę, chcielibyśmy zaprezentować Państwu markę Schomburg. W poniższym artykule poznamy jej historię, ofertę chemii budowlanej i inne ważne informacje. Zachęcamy do lektury!

Schomburg – rys historyczny

Staż firmy na rynku przekłada się na jej doświadczenie i też zdolność do tworzenia coraz lepszych produktów. Marka Schomburg może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, które sięga czasów bardzo odległych, jeszcze przedwojennych. Mowa dokładnie o 1937 roku, gdy właśnie w tym okresie Albert Schomburg Sr. postanowił założyć firmę specjalizującą się w handlu chemicznymi środkami ochronnymi przeznaczonymi do stosowania w budownictwie. 

Sukces marki był tak duży, iż rozwijała się ona z każdym kolejnym rokiem, rozszerzając swoje wpływy w innych krajach. W Polsce zadebiutowała w 1992 roku w Kutnie, gdzie powstało centrum dystrybucji. Dzisiaj Schomburg jest na całym świecie, zarówno w Azji (na przykład w Wietnamie), jak i w USA. Nie ma w tym przypadku, ponieważ produkty Schomburg cenione są za swoje właściwości, niezależnie od tego, w jakim kraju stosowane.

Schomburg – co jest oferowane?

Już szybki rzut oka na ofertę Schomburg pozwala stwierdzić, że jest ona bardzo bogata. Zapewnia to każdemu, kto poszukuje profesjonalnej chemii budowlanej, znaleźć odpowiednie produkty, które sprawdzą się w przeróżnych zadaniach. Wszystkie specyfiki cechują się doskonałymi parametrami. Jest to zapewnione przez przemyślany od początku do końca system planowania produkcji, jak również przez laboratoryjny system kontroli jakości. Produkty oferowane są również z zakresu Technologii Betonu, skupiające się na tworzeniu domieszek, dodatków do betonu, impregnatów oraz barwników. Oferta Schomburg to zaś głównie niezawodne rozwiązania dla budownictwa różnego typu, a więc zarówno ogólnego, przemysłowego, jak i inżynieryjnego.

Chemia budowlana Schomburg – najwyższy poziom na rynku

Jeśli poszukujemy chemii budowlanej wysokich lotów – niezawodnej, zawsze tak samo dobrej, niezależnie do wykonywanych prac, sięgnijmy po produkty Schomburg. W katalogu produktów dominują marki takie jak AQUAFIN, COMBIFLEX, ASODUR, ASOCRET, THERMOPAL i UNIFIX. Każdy ze środków przechodzi odpowiednie próby i testy, nim zostanie dopuszczony do sprzedaży, dlatego też mamy zawsze 100% pewność, iż produkt spełni jak najlepiej swoje zadanie. 

Schomburg zapewnia bogactwo wielu rozwiązań, zwłaszcza środki do okładzin ceramicznych i kamieni naturalnych, zaprawy samopoziomujące, klejowe czy do spoinowania. Na uwagę zasługują zwłaszcza systemowe rozwiązania dla budownictwa, dotyczące naprawy konstrukcji betonowych, posadzek przemysłowych, powłok ochronnych, izolacji przeciwwilgociowych, przeciwwodnych itd. 

Ale oczywiście, Schomburg to nie tylko produkty i perfekcyjnie zaprojektowany system produkcyjny. To dużo więcej – specjalistyczne doradztwo pomagające profesjonalnym wykonawcom, przetwarzanie zamówień, obsługa klienta, szkolenia i rozwój zawodowy pracowników. 

Zachęcamy do lepszego poznania marki, korzystając z serii oferowanych produktów!