Zapalenie pachnącej świecy to prosty sposób na stworzenie przytulnego, luksusowego i spokojnego nastroju w każdym pomieszczeniu. Wielowymiarowe zapachy od Plantes & Parfums Provance zdobyły już serca Francuzek i gościły w domach influencerek, studiach jogi, butikowych hotelach i gabinetach spa. Nuty drzewne, czarne piżmo, drzewo pomarańczowe i słodka wanilia łączą się z delikatnymi aromatami ziół i kwiatów. Aromaty świec są subtelne, ale eleganckie, tworząc aromatyczne tło na każdą okazję. Marka jest już dostępna w Polsce, w ofercie Premium Living. Sprowadziła ją Agnieszka Bujak, która wcześniej dystrybuowała jedne z najbardziej ekskluzywnych łóżek na świecie od firmy Duxiana.

Prowansja jest znana ze swojego bogatego dziedzictwa kulturowego oraz tradycyjnego rzemiosła. Jednym z charakterystycznych produktów regionu są ręcznie robione świece, które stały się znakiem rozpoznawczym tej krainy. Świece od marki Plantes & Parfums Provance są wykonywane z czystego wosku sojowego, co zapewnia im wyższą jakość i dłuższą żywotność w porównaniu z tradycyjnymi świecami parafinowymi. W odróżnieniu od świec tradycyjnych, które są wytwarzane z ropy naftowej, zapachy Plantes & Parfums są ekologiczne i biodegradowalne, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska. Lokalni rzemieślnicy nadal ręcznie produkują te zapachy, zachowując tradycyjne metody przekazywane z pokolenia na pokolenie.

O zapachowych świecach, dyfuzorach i mgiełkach do pościeli Plantes & Parfums Provance zaczęto mówić już jakiś czas temu. Firma ma bogatą historię, która rozpoczęła się 30 lat temu w sercu Prowansji. Świat natury, jej klimat i zapach stanowią źródło inspiracji dla „nosa”, czyli eksperta tworzącego kompozycje zapachowe. Nuty zapachowe są opracowywane przez najlepszych perfumiarzy w Grasse, a ich unikalność polega nie tylko na wyjątkowych kompozycjach, ale przede wszystkim na naturalnym składzie, co stanowi rzadkość.

Jesień to idealny moment na wybór wyrazistych zapachów do domu. Sięgnij po ciepłe i pikantne nuty, takie jak Cashmere Softness, Imperial Night z figą i cedrem czy Gourmandisies Delcaties, w których zapach prowansalskich ciastek Calisson przeplata się z migdałami, miodem i orzechami włoskimi. Aby stworzyć ciepłą i komfortową atmosferę, wybierz świecę lub dyfuzor z nutami cytrusowymi lub Cannelle Orange, kojarzący się ze świątecznymi piernikami, cynamonem i pomarańczami. Jeśli wolisz delikatniejsze zapachy, w ofercie Premium Living znajdziesz propozycje z kwiatowymi i ziołowymi nutami, które idealnie pasują do sezonu zimowego. Dają one świeży, delikatny i subtelny zapach, który doskonale sprawdzi się w salonie, łazience, gabinecie i sypialni jako świeca, dyfuzor lub mgiełka do pościeli.