Ile razy stajemy przed wyborem: co kupić komuś na prezent? W czasach, kiedy każdy zaopatruje się sam w większość potrzebnych przedmiotów, trudno o coś, co podbije serce obdarowanej osoby. Jeżeli do tego chcemy być oryginalni i wnieść do czyjegoś życia coś więcej niż tylko kolejny produkt, wybór staje się podwójnie trudny.

Z pomocą w takich dylematach przychodzą naczynia z porcelany, a konkretnie porcelanowe filiżanki. Czy wiesz, że wcale nie oznacza to kupna białego, niewyróżniającego się niczym kompletu? Albo że porcelana wcale nie będzie problematyczna w utrzymaniu?

Sprawdź, dlaczego filiżanka z porcelany jest dobrym pomysłem na prezent i jaką wybrać, korzystając z wieloletnich tradycji polskich fabryk porcelany.

Przede wszystkim praktycznie

Wszyscy pijemy kawę i herbatę – nawet jeżeli ktoś pije napoje gorące z kubka, możemy prezentem w postaci filiżanki wprowadzić do jego życia zmianę i pokazać inną odsłonę celebrowania tego zwyczaju. Skoro każdemu z nas bliskie jest takie spożywanie napojów, filiżanki z porcelany mają szansę stać się trafionym prezentem.

Filiżanki z porcelany będą równie proste w utrzymaniu co kubki, a można też kupić naczynie o pojemności zbliżonej do kubka. Poza tym nie trzeba martwić się o zmywanie czy czyszczenie porcelany. 

Pokutuje przekonanie, że z porcelaną należy się obchodzić łagodnie, ale polecamy po prostu bycie uważnym. Porcelana to mocny, wytrzymały surowiec, choć cienkie ścianki kubków i filiżanek mogą na to nie wskazywać. Jeśli tylko obdarowana osoba nie będzie rzucać naczyniami, wszystko powinno być w porządku.

Tu nie ma miejsca na nudę

Mamy różny stopień zażyłości z różnymi ludźmi, przez co czasem trudno nam określić ich gusta. Filiżanki mogą  być dobrym prezentem zarówno dla babci, jak i dla szefa, dla nowożeńców albo dla partnera. Które spośród bogatej oferty filiżanek wybrać?

Jeśli chcemy postawić na coś uniwersalnego, najlepiej zaufać klasyce. Tradycyjne filiżanki porcelanowe w białym kolorze dopasują się do każdego wnętrza w domu czy w gabinecie w pracy. 

Tu na uwagę zasługują filiżanki sygnowane logo Ćmielów i Chodzież z polskich manufaktur o wieloletnich tradycjach. Nawet tradycyjne filiżanki występują w różnych odsłonach. Bardzo popularna filiżanka Dalia o przystępnej cenie dostępna jest w kolorze białym, ale występuje też w wersji ze złotymi zdobieniami.

Osobom o bardziej wyszukanym guście zaproponować może jedną z kolekcji dwóch filiżanek z Ćmielowa z motywem obrazu Tamary de Lampickiej. Do kubków dołączony jest certyfikat autentyczności zawierający informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu oraz o wyrobie. To dowód na to, że poważnie podchodzimy do wyboru prezentu dla drugiej osoby.

A może świętująca osoba jest miłośniczką lub miłośnikiem kwiatów? Oprócz tradycyjnego bukietu można podarować jej filiżankę (lub kilka) serii Floral Story firmy Carmani, która słynie z nietuzinkowych malowideł na filiżankach. Uniwersalny kształt filiżanki sprawia, że będzie służyć do kawy, cappuccino i herbaty.

A może zestaw filiżanek?

Ostatnią propozycją na dziś jest zestaw 6 filiżanek ze spodkiem Trapo Scandy Blue Lubiana. Filiżanki z zestawu mają różnorodne wzory, a ich pojemność to aż 300 ml! Jak widać, filiżanki mogą dziś śmiało konkurować z kubkami w kwestii pojemności.

Ten zestaw pokazuje porcelanę w nowoczesnej odsłonie, nada się do domu i do biura. Można go myć w zmywarce i używać w kuchenkach mikrofalowych, a więc będzie praktycznym wyborem. Funkcjonalności dopełnia wygodny uchwyt i dekoracja pasująca do różnych wnętrz. 

Nie martw się o prezent – kupi filiżankę z porcelany

Dowiedz się choć jednego szczegółu o świętującej osobie, a dobór filiżanki stanie się o wiele prostszy. Jak pracuje? Co sobie ceni? Jakie kolory i wzory ją otaczają? Jest minimalistą czy maksymalistą? Każda z tych informacji może pomóc Ci dobrać odpowiednią filiżankę na prezent.