Brązowe meble znajdziemy w większości polskich domów. Nic dziwnego. Meble w tym kolorze prezentują się elegancko i jednocześnie przytulnie. Zastanawiasz się, jaki kolor ściany będzie najlepszym rozwiązaniem do brązowych mebli? Do dyspozycji masz wiele ciekawych opcji.

Jaki kolor ściany pasuje do brązowych mebli?

Ściany w odcieniu bieli, beżu i szarości

Brązowa zabudowa kuchenna to dominujący element wystroju, dlatego warto dobrać do nich stonowane tło. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem są odcienie bieli, beżu i szarości. Kolory te dobrze łączą się z innymi barwami, dlatego, jeśli zapragniesz dodać do stylizacji pomieszczenia kolejne akcenty kolorystyczne, całość nadal będzie prezentować się korzystnie.

Białe kafle i ściany w połączeniu z brązowymi meblami dadzą elegancki efekt. Jeśli zależy Ci na przytulności, dobrym pomysłem będą odcienie beżu.

Ciemne ściany

Brązowe meble zestawione z ciemnymi ścianami (np. granatowymi) to modne rozwiązanie, ale dość ryzykowne. Dlatego warto postawić na nieco jaśniejsze odcienie brązu, np. odcień wpadający w kolor koniakowy, który będzie kontrastował z ciemną ścianą. Dobrą opcją jest również pomalowanie tylko jednej ściany, np. tej za łóżkiem czy sofą, na ciemny odcień. Resztę ścian należy pokryć jaśniejszą farbą. Dzięki temu uzyskasz modny efekt dekoracyjny, przy czym ciemne kolory nie dadzą ponurego rezultatu.

Ściany w kolorach ziemi

Brąz to naturalna barwa dlatego ściany w barwach ziemi będą dobrym rozwiązaniem. O które barwy dokładnie chodzi? Kolory ziemi to różne odcienie żółci, zieleni oraz rudości. Zestawienie kolorystyczne na nich oparte da przyjemny efekt wizualny, a w pomieszczeniu zapanuje atmosfera sprzyjająca relaksowi.

Na co zwrócić uwagę dobierając kolor ścian?

Jaki kolor ścian do brązowych mebli? Brązowe meble w różnych aranżacjach -  Ładny Dom
Ściany w odcieniu beżu do brązowych mebli

Dobór koloru ścian w dużej mierze zależy od wielkości pomieszczenia oraz poziomu nasłonecznienia.

Stara wnętrzarska zasada mówi, że do niewielkich pomieszczeniach najlepiej nadają się jasne barwy, ponieważ odbijają światło i dają korzystne złudzenie optyczne. I chociaż regułę tę można obejść na kilka sposobów, to zasadniczo warto się jej trzymać.

Poziom nasłonecznienia zależy od usytuowania pomieszczenia względem stron świata. Najlepiej nasłonecznione są wnętrza, których okna wychodzą na południe oraz zachód, a najgorzej te o orientacji północnej. To szczególnie ważne, jeśli chcesz zestawić brązowe meble z ciemnymi ścianami. W ciemnym pomieszczeniu uzyskany efekt może być dość ponury, natomiast w dobrze nasłonecznionym pokoju światło dzienne dodatkowo podkreśli modny kolor ścian.