Salon to wizytówka każdego domu i miejsce, gdzie nie tylko wypoczywasz, ale również przyjmujesz gości. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że starasz się urządzić go w dobrym guście i dbasz o każdy, nawet najmniejszy detal. Odpowiednio dobrane tekstylia i drobne dekoracje przykuwają wzrok i potrafią odmienić każdą przestrzeń, dlatego aranżując swój salon, nie zapomnij o firankach!

Dlaczego firana w salonie to dobre rozwiązanie?

Okno, to niezwykle ważny element każdej przestrzeni, dobrze jest  zatem zapewnić mu odpowiednią oprawę. Dzięki firanom możesz stworzyć wyjątkowy klimat, a ich ogromną zaletą jest to, że mogą z powodzeniem zastąpić także zasłony lub rolety. Mimo tego, że w nowoczesnych salonach często się z nich rezygnuje, to jednak warto dać im szansę i przekonać się, że potrafią naprawdę zrobić wrażenie. Firany mogą być długie, krótkie, bogato zdobione lub zupełnie gładkie, dlatego nie musisz martwić, że nie znajdziesz nic dla siebie lub, że styl, w jakim utrzymany jest cały salon, po prostu je wykluczy. 

Jak dobrać firanę do salonu?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, przejrzyj różne fasony firan do salonu i przekonaj się, że wybór jest naprawdę ogromny. Przed zakupem należy zastanowić się także, czego dokładnie oczekujesz, jakie kolory i wzory lubisz? Jaki efekt chcesz uzyskać? W nowoczesnych wnętrzach często króluje minimalizm, dlatego jeżeli lubisz takie przestrzenie, warto postawić na gładkie, długie firany w kolorze białym lub kremowym. Z powodzeniem dopasujesz do nich inne dodatki, a okno, mimo tego, że będzie ciekawie zaaranżowane, to nadal pozostanie utrzymane w minimalistycznym stylu. 

Firany w jasnych kolorach pozwolą nieco rozjaśnić salon, a te w nieco bardziej wyrazistych odcieniach sprawdzą się w dużym pokoju i nadadzą mu nieco bardziej przytulny klimat. Krótkie firany to także doskonały pomysł na to, aby wyeksponować piękny parapet, donice z kwiatami, czy inne ustawione tam dekoracje. Firany gotowe, z fantazyjnymi upięciami, kokardami lub bogatymi wzorami spodobają się z pewnością każdemu, kto lubi niebanalne rozwiązania i ożywią skromnie urządzoną przestrzeń. Firana może, ale nie musi pojawić się na Twoim oknie w towarzystwie zasłon. Z powodzeniem może stanowić dla nich alternatywę.

Firana do salonu to nadal bardzo modny i ciekawy sposób na to, aby niewielkim kosztem nadać swoim czterem kątom zupełnie nowego charakteru. Ich ogromną zaletą jest także to, że kiedy tylko poczujesz chęć na zmiany, możesz po prostu je zdjąć i wymienić na inne.