Urodziny, ślub lub rocznica, Boże Narodzenie lub przeprowadzka do nowo kupionego mieszkania… co łączy wszystkie te wydarzenia? To, że przy każdej z wymienionych okazji doskonałym pomysłem na prezent będzie eleganckie, wysokiej jakości wyposażenie kuchenne. Jaki prezent do kuchni sprawdzi się najlepiej? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Prezent do kuchni – na początku określ budżet, jakim dysponujesz

Od czego zacząć poszukiwania prezentu do kuchni dla bliskiej rodziny lub znajomych? Przede wszystkim musisz wiedzieć, na czym stoisz, zatem określ budżet, jakim dysponujesz na kupno prezentu. Oczywiście, prezent na wyjątkowe okazje, takie jak ślub, powinien być bardziej okazały, a zatem warto na niego przeznaczyć większą kwotę. Prezenty na urodziny, Boże Narodzenie czy parapetówkę organizowaną na uświetnienie przeprowadzki mogą być nieco mniejsze i tańsze.

Oczywiście, nie każdy z nas dysponuje kwotami rzędu 500-1000 złotych, które może przeznaczyć na upominek dla bliskiej osoby. Na szczęście również w kwocie 100-200 złotych można znaleźć wiele praktycznych prezentów kuchennych, które niewątpliwie spodobają się osobie obdarowanej. Możemy tu wskazać między innymi na funkcjonalne pojemniki na żywność lub eleganckie zestawy zawierające deskę do krojenia, tasak do ziół, solniczkę i pieprzniczkę.

O czym należy pamiętać, kupując tańsze prezenty do kuchni? Warto wówczas korzystać z ofert uznanych i prestiżowych producentów, takich jak Gerlach. Marka jest w takich okolicznościach swoistym potwierdzeniem tego, że prezent – choć nie był najdroższy – jest wysokiej jakości. Szukając tańszego prezentu, warto też sprawdzać promocje i wyprzedaże w markowych sklepach.

Noże kuchenne – czy to dobry pomysł na prezent?

Jeżeli dysponujesz większym budżetem, masz zdecydowanie większe możliwości. Szukając prezentu w kwocie 200-400 złotych, naturalnym wyborem mogą się okazać noże kuchenne – przede wszystkim jako zestaw umieszczony w eleganckim bloku. Komplet noży faktycznie może być doskonałym wyborem, choć należy pamiętać o tym, że zgodnie z niektórymi przesądami nie wypada podarowywać noży jako prezentu na nowe mieszkanie. Niektóre osoby wierzą bowiem, że otrzymanie ostrych przedmiotów w takich okolicznościach zwiastuje rychłe przecięcie relacji z osobą, która kupiła prezent. Jeśli zatem Twój bliski przywiązuje dużą wagę do przesądów, lepiej wybrać coś innego.

Jeśli jednak wiesz, że osoba, którą chcesz obdarować, lubi praktyczne upominki, noże jak najbardziej będą dobrym wyborem. Doskonałą opcją może być wspomniany już uniwersalny komplet noży w bloku, w skład którego zazwyczaj wchodzi pięć noży o różnych funkcjach:

  • nóż szefa kuchni,
  • nóż do chleba,
  • nóż kuchenny 8″,
  • nóż kuchenny 5″,
  • nóż do jarzyn.

W przypadku osób, które mają bardzo sprecyzowane preferencje kulinarne, jako prezent świetnie sprawdzą się specjalne noże przeznaczone do konkretnych potraw: nóż do steków czy nóż Santoku. Wszystkie takie modele możesz znaleźć na stronie https://gerlach.pl/noze-kuchenne.

Garnki i patelnie jako prezent do kuchni

Alternatywą dla noży kuchennych mogą być niezawodne garnki lub patelnie. Tutaj kluczowe jest wybranie takich naczyń, które będą pasowały do typu kuchenki, jaką posiada bliska osoba. Uniwersalnym rozwiązaniem mogą być patelnie i garnki Gerlach, które można stosować na każdej kuchence: zarówno gazowej, elektrycznej i ceramicznej, jak i indukcyjnej.

Oczywiście należy założyć, że osoba, którą chcemy obdarować, pewne wyposażenie kuchenne już posiada. Dlatego czasem lepiej jest zrobić przed zakupem pewne rozeznanie i dowiedzieć się, czy bliskiej osobie nie przydałaby się patelnia do grilla, do naleśników i jajek sadzonych czy patelnia wok. Takie patelnie znajdziesz w tym miejscu: https://gerlach.pl/patelnie.

Zamów eleganckie wyposażenie kuchenne w sklepie Gerlach

Jak widzisz, pomysłów na prezent do kuchni jest wiele. Jednak niezależnie od tego, co chcesz kupić, pamiętaj, by naczynia i akcesoria kuchenne zamawiać u renomowanych, doświadczonych producentów, którzy są gwarancją najwyższej jakości. Przykładem może tu być marka Gerlach, której historia sięga ponad 260 lat.