Wiele osób decyduje się na wykończenie domowego salonu w stylu industrialnym. Polega on na wysublimowanym połączeniu surowości i prostoty wnętrza z jego pięknem i przestrzenią. W ten sposób powstają aranżacje, wobec których trudno przejść obojętnie. Podczas prac wykończeniowych warto zwrócić uwagę na płytki betonowe z oferty TSB24.pl. To materiały budowlane, które doskonale sprawdzą się w industrialnych wnętrzach.

Czym charakteryzuje się styl industrialny w salonie?

Jak sama nazwa wskazuje, styl industrialny przeniknął do wnętrz mieszkalnych bezpośrednio z przemysłu. Charakteryzuje się on surowym wykończeniem wnętrz, w którym brakuje ozdobników. W ten sposób podkreśla się otwartość przestrzeni pomieszczeń, a także nawiązuje do minimalistycznego podejścia do życia. Styl industrialny może być piękny, a w wykończeniu wnętrz w ten sposób doskonale sprawdzają się m.in.: płytki betonowe ścienne, cegły, metal czy też szkło. 

Płytki betonowe dostępne w ofercie Twojego Sklepu Budowlanego 

Specjaliści Twojego Sklepu Budowlanego dokładają wszelkich starań, aby przygotować w asortymencie tylko starannie dobrane materiały budowlane. Dotyczy to również kategorii płytek betonowych. W TSB24.pl postawiono na wysokiej jakości płytki betonowe od producenta Incana. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane do aranżacji wnętrz oraz w warunkach zewnętrznych. Przed zakupem warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną wybranego materiału. Wśród oferowanych modeli znajdują się m.in.:

  • płytki elewacyjne;
  • płytki imitujące kamień naturalny;
  • płytki imitujące beton na ścianę;
  • płytki imitujące mur ceglany;
  • płytki imitujące naturalną skałę;
  • i inne. 

Największym zainteresowaniem w industrialnych wnętrzach cieszą się płytki nawiązujące do naturalnych kamieni i skał, w tym m.in. do piaskowca, wapienia czy też łupków granitowych. Do salonu w stylu industrialnym pasują również płytki o efekcie postarzanej cegły, czy też surowego betonu. Alternatywą pozostają modele o zróżnicowanej powierzchni i fakturze (np. faktura wypukłych kwadratów). Kompleksowa oferta od TSB24.pl pozwala na dużą kreatywność w obszarze wykończenia wnętrz mieszkalnych i biurowych. 

Jak wykorzystać płytki betonowe z oferty TSB w industrialnym salonie?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na wykorzystanie płytek betonowych w aranżacji industrialnego salonu. Od lat sprawdzonym rozwiązaniem jest stworzenie fragmentu ściany lub całej ściany z wykorzystaniem płytek nawiązujących do czerwonej cegły. Tego typu dekor sprawdzi się przy stole jadalnianym lub za telewizorem. Doda salonowi wyjątkowego charakteru i podkreśli jego surowy klimat. Alternatywą pozostają płytki betonowe na ścianę nawiązujące do surowego betonu. One również mają swoją industrialną duszę i sprawdzą się jako dekora na jednej ze ścian lub jej fragmencie. Płytkami betonowymi można obudować m.in. kominy, filary w domu czy też kominek w salonie. Tak naprawdę w zakresie aranżacji potencjał ich wykorzystania jest bardzo duży, a wszystko zależy od indywidualnych potrzeb inwestora. 

Zachowaj umiar w stylu industrialnym

Oczywiście w stylu industrialnym, jak w każdym innym stylu wykończenia wnętrz, należy zachować umiar. Zbyt duża liczba tego typu dekorów i elementów sprawi, że wnętrze będzie przesadnie surowe. Betonowe płytki doskonale sprawdzają się jako element dekoracyjny w wykończeniu salonu na pojedynczej ścianie lub słupie, jednak mogą działać przytłaczająco w przypadku położenia ich na dużych fragmentach ścian. Wówczas salon będzie za bardzo nawiązywał do prostych przestrzeni przemysłowych i zatraci swoją funkcję. Wypoczynek w takim wnętrzu będzie mniej efektywny, dlatego przed podjęciem decyzji o wykończeniu wnętrz warto skonsultować się ze specjalistą. 

Zapraszamy do zakupu materiałów w Twoim Sklepie Budowlanym 

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości płytek betonowych i innych materiałów budowlanych, to warto sprawdzić ofertę TSB24.pl. To miejsce stworzone z myślą o specjalistach w zakresie wykończenia wnętrz oraz o projektantach. Dostępne materiały charakteryzują sie wysoką jakością wykonania, uniwersalnością zastosowania oraz atrakcyjnymi cenami. Zapraszamy do zakupów bezpośrednie w sklepie internetowym TSB24.pl. Płytki betonowe z ich oferty doskonale sprawdzą się w aranżacji industrialnego salonu i nie tylko.