Projekt kawalerki o powierzchni niespełna 32 m2 w Poznaniu, autorstwa Katarzyny Tomaszewskiej z Pracowni Sqala Interior Design, stanowi doskonałe połączenie funkcjonalności i męskiego stylu. Projektantka utrzymała pierwotny układ pomieszczenia, minimalnie go dostosowując do oczekiwań młodego przedsiębiorcy, właściciela mieszkania.

Dominującą cechą wnętrza jest ciemna kolorystyka, harmonijnie zestawiona z drewnem, nadając elegancki i prosty charakter całej przestrzeni. Inwestor postawił na multifunkcjonalność, wymagając, aby mieszkanie pomieściło pojemną lodówkę, stół dla 4 osób, miejsce do pracy, praktyczną sofę z funkcją spania i przestronne szafy.

Koncepcja projektantki, spełniająca te wymagania, została przyjęta bez zastrzeżeń, a Inwestor zrealizował ją zgodnie z projektem 1:1. Wnętrze, oprócz standardowych stref kuchni, jadalni i salonu, pełni również funkcje domowego biura i sypialni. W części wypoczynkowej znajduje się rozkładana sofa marki IWC, a komfort pracy wspiera ergonomiczny fotel marki Profim.

W kuchni zastosowano dekton na ścianie i blacie, który pięknie komponuje się z drewnianymi frontami szafek PerfectSense Egger i dominujacą we wnętrzu czernią. Dodatkowy akcent kolorystyczny wprowadzają siedziska i tekstylia. Charakterystycznym elementem są także tynki dekoracyjne na ścianach, podświetlenia marki Labra Lighting i Nowodvorski oraz włoski osprzęt Vimarspa.

Część mebli została zaprojektowana z frontami ażurowymi typu shutters, które świetnie kryją m.in. otwory wentylacyjne. Inwestor postawił na trwałość, zastosowano więc blaty z konglomeratu Silestrone. Duże lustra na holu optycznie powiększają przestrzeń, a panele Metamorphose pokrywają podłogę. W łazience, zajmującej 4 m2, znalazły się pralka, duży prysznic, pojemne szafki, a także blat z materiału Silestone i duże lustro z oświetleniem LED.

Projekt ten to rezultat zaufania, jakim Inwestor obdarzył Pracownię Sqala Design, pozwalając projektantce rozwijać swoją kreatywność. Efektem jest przestrzeń, która nie tylko spełniła oczekiwania, ale również doskonale odzwierciedla styl i potrzeby jej właściciela.

Projekt i stylizacja: Sqala Interior Design  / www.sqaladesign.pl

Zdjęcia: Radek Słowik / bilbil.pl