Gdy w naszym domu pojawi się potrzeba natychmiastowego wzmocnienia warstwy ocieplenia, warto posiadać w zasięgu ręki natryskową piankę termoizolacyjną od firmy Soudal, która jest teraz dostępna również z uchwytem Genius Gun.

Poliuretanowa pianka natryskowa to nowoczesny materiał termoizolacyjny, który wyjątkowo skutecznie przeciwdziała utracie ciepła z wnętrza pomieszczeń. Może być używana do izolacji różnych części budynku, takich jak dachy, poddasza, stropy, ściany zewnętrzne i fundamenty. Co ważne, z łatwością dociera nawet do najmniejszych szczelin, tworząc jednolitą warstwę ocieplenia. W portfolio firmy Soudal znajdziemy natryskową piankę termoizolacyjną, której aplikacja nie wymaga użycia specjalnego agregatu do natrysku, co oznacza, że prace związane z wzmocnieniem warstwy ocieplenia można wykonać samodzielnie.

Piankę termoizolacyjną Soudal można z powodzeniem wykorzystać do uszczelniania stolarki budowlanej, ścian i sufitów, tłumienia przepustów rurowych oraz izolacji niewielkich przestrzeni, np. na poddaszu czy w piwnicy. Jest odpowiednia do izolacji wszelkich podłoży budowlanych i doskonale sprawdza się w szczególności podczas uzupełniania warstwy izolacji w miejscach trudno dostępnych. Do jej istotnych zalet należą także tiksotropowe właściwości (nie spływa z pionowych powierzchni), brak zawartości rozpuszczalników, wysoka wydajność oraz odporność na wilgoć, grzyby, pleśń i wiele chemikaliów.

Firma Soudal oferuje dwa warianty tego produktu: piankę przystosowaną do aplikacji za pomocą standardowego pistoletu do piany oraz piankę z wbudowanym aplikatorem Genius Gun. Opatentowany przez Soudal aplikator Genius Gun to wygodny uchwyt, który gwarantuje precyzyjne dozowanie pianki i pozwala ograniczyć jej nadmiar. Umożliwia również wielokrotne użycie pianki (nie trzeba się martwić, że zawór zostanie zablokowany, jeśli nie wykorzystamy od razu całej zawartości opakowania) oraz pozwala na aplikację pianki jedną ręką. Dlatego natryskowa pianka termoizolacyjna z uchwytem Genius Gun doskonale sprawdzi się, zwłaszcza w sytuacjach, gdy prace termoizolacyjne wykonywane są na wysokości i druga ręka musi mieć swobodę ruchu, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownika.

Więcej informacji na temat rozwiązań firmy Soudal z zakresu izolacji natryskowej można znaleźć na stronie internetowej www.soudal.pl oraz na stronie domszczelny.pl.