Sport to zdrowie! Chcąc zapewnić swojemu maluchowi odpowiednią dawkę aktywności fizycznej, zaproponuj mu kreatywne zabawy, dzięki którym zmieni swoje nastawienie do ruchu. W tym celu warto podarować dziecku równoważnię. Jak można ją wykorzystać na co dzień? Czym należy się kierować przy zakupie tej zabawki? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Czym jest równoważna dla dzieci?

Równoważnia dla dzieci to prosta, wielofunkcyjna zabawka. Jej niepozorna konstrukcja składa się z kilku wąskich desek. Można je dowolnie ustawiać – mają ruchome ramiona umożliwiające tworzenie rozmaitych ścieżek i figur geometrycznych. Dzieci podczas zabawy na niej ćwiczą równowagę i utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Dzięki temu wzmacniają mięśnie głębokie. Co więcej, zabawa na równoważni wpływa na sprawność i koordynację ruchową. Ich rozwój pozwala sterować ciałem, a także umożliwia wykonywanie szybkich i złożonych sekwencji ruchowych. Równoważnia nie pomaga jednak wyłącznie w rozwijaniu umiejętności motorycznych. To zabawka, która pobudza kreatywność i pomysłowość. Zabawa na niej uczy cierpliwości i dążenia do celu.

Jak wybrać równoważnię dla dzieci?

Nie da się ukryć, że równoważnia dla dzieci to dość niepozorna zabawka. Wybór odpowiedniego modelu nie może być jednak kwestią przypadku. Celuj w produkty wykonane z drewna. Materiał ten jest solidny i stabilny, dzięki czemu z pewnością posłuży Twojemu dziecku długi czas. Takie równoważnie są dostępne np. w e-sklepie Tupti.Wood, w kategorii: https://tuptiwood.pl/pokoj-dzieciecy. To polski producent oferujący zestawy tworzące aż 4 metry ścieżki! Więcej elementów oznacza większe możliwości zabawy. Wybieraj wyłącznie produkty wykończone ze szczególną starannością. Upewnij się, że krawędzie zabawki zostały dokładnie oszlifowane. To konieczne, aby dziecko mogło w pełni wykorzystać potencjał równoważni.

Jak można wykorzystać równoważnię w zabawie?

Zarówno dzieci, jak i rodzice uwielbiają równoważnię. To zasługa niemal nieograniczonych możliwości wykorzystania jej w zabawie. Produkt ma ruchome ramiona, dzięki czemu można go ustawiać w dowolnych konfiguracjach. Jak wspomnieliśmy wyżej, Twoje dziecko może tworzyć z jego pomocą ścieżki i rozmaite figury geometryczne. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Równoważnia dla dzieci doskonale sprawdzi się jako sprzęt wykorzystywany zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Dzięki kompaktowym wymiarom będzie funkcjonalną zabawką nawet w niewielkich pomieszczeniach. Twoje dziecko może korzystać z niej samodzielnie lub zaprosić do zabawy rodzeństwo czy znajomych ze szkoły lub przedszkola.