Wiertarki kolumnowe to bardzo cenne urządzenie w wielu warsztatach – zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich. Dzięki nim można przede wszystkim wiercić otwory w różnych materiałach. Ale nie tylko. Ważne, że zapewniają one stabilną pracę, dzięki czemu mają one ogromne możliwości. Co mamy na myśli? I do czego przydają się stołowe wiertarki kolumnowe? Przeczytaj ten tekst, a znajdziesz odpowiedź.

Czym jest wiertarka kolumnowa?

Wiertarka kolumnowa to urządzenie pozbawione rękojeści czy też uchwytu. Jest to natomiast sprzęt stacjonarny, który umieszcza się na stole roboczym. Dzięki niemu można przyspieszyć wiele prac, a przede wszystkim uzyskać bardzo dokładne nawiercenia. Nie bez powodu powszechnie stosuje się je w branży stolarskiej oraz ślusarskiej. Ważne jest to, że są one zbudowane w taki sposób, że mogą z nich korzystać zarówno doświadczeni, jak i początkujący użytkownicy.

Wiertarka kolumnowa – do czego służy?

Wiertarka kolumnowa to urządzenie, przy pomocy którego obrabia się różne materiały oraz przedmioty – zarówno z metalu, tworzyw sztucznych i płyt wiórowych, jak i drewna czy szkła. To już zależy od tego, jaką końcówkę zastosujesz. Jest to maszyna, która pracuje z niezwykłą precyzją, a wszystko to dzięki temu, że w sposób sztywny przymocowuje się ją do blatu roboczego.

Co więcej, nowa lub używana wiertarka stolarska jest w stanie wykonywać długie serie nawiertów. Wystarczy wybrać odpowiednią końcówkę, a wykorzystasz ją również do rozwiercania oraz gwintowania, a także wycinania otworów np. w metalu czy drewnie.

Do czego może CI się przydać jeszcze wiertarka stołowa? Na przykład do frezowania, dzięki któremu możesz uzyskać stylowe wzory na frontach np. szaf. A jeśli zastosujesz sednik, z powodzeniem pomoże Ci ona wykonać okrągłe gniazda (np. do drzwi szafki, na zawiasy), co jest szczególnie ważne dla firm zajmujących się produkcją mebli. Możesz też założyć otwornice o promieniu większym niż w przypadku klasycznych wierteł. Omawiane przez nas urządzenia w sklepie Maszyny Juszczyn umożliwiają również dłutowanie, szlifowanie oraz szczotkowanie – w tym przypadku również należy umocować odpowiednią końcówkę.

Dodajmy, że zarówno nowe, jak i używane wiertarki kolumnowe (np. w sklepie pod tym adresem (https://maszyny-stolarskie.com.pl/wiertarki/stolowe-kolumnowe/) pozwalają uzyskać niezwykle dokładne rezultaty. Mamy tu na myśli nie tylko odległość między poszczególnymi otworami, ale także ich głębokość oraz konkretny, ściśle określony kąt.