Nowoczesne rozwiązania w łazience mają nie tylko zapewniać komfort, ale przede wszystkim dbać o higienę i poprawiać jakość codziennego życia. Produkty zaawansowane technologicznie zdominowały już strefę WC. Najbardziej rewolucyjne z nich to z pewnością toalety myjące. Czy mogę one zastąpić powszechnie znane bidety? Które z urządzeń wybrać, aby mieć w łazience najbardziej komfortowe urządzenie do higieny intymnej? Architektki wnętrz, ambasadorki marki Geberit, wyjaśniają dlaczego dobrym wyborem jest toaleta myjąca.

Toaleta myjąca czy bidet?

Posiadając toaletę myjącą oszczędzamy miejsce, bo mamy jedno, a nie dwa urządzenia, co przy niewielkich łazienkach ma ogromne znaczenie. Ponadto korzystając z takiej toalety nie musimy wstawać, aby przenieść się na bidet w celu umycia, co jest bardzo wygodne i zwiększa komfort korzystania. Ważne jest jeszcze to, że nie używamy rąk, bo strumień jest idealnie skierowany i sam opłukuje nasze miejsca intymne. Sterowanie jest proste i możemy je z łatwością dostosować do naszych potrzeb – zarówno moc jak i odległość strumienia biorąc pod uwagę różnorodność anatomiczną każdego z nas. Dysza za każdym razem jest opłukiwana i nie ma kontaktu z ciałem. Wszystko jest więc bardzo higieniczne. – podkreśla arch. wnętrz Anna Wilniewczyc, ambasadorka marki Geberit.

arch. Anna Wilniewczyc

Oferowanie najwyższej higieny w połączeniu z ergonomią stanowi kluczowe zalety toalet myjących, które integrują funkcje tradycyjnej toalety i bidetu, zapewniając użytkownikom nieprzerwane uczucie czystości i świeżości. Eliminacja konieczności stosowania papieru toaletowego pozwala na oszczędność surowców, przestrzeni i wody. – Strumień wody jest wzbogacony o powietrze, co przekłada się na mniejsze zużycie wody, a jednocześnie sprawia, że jest on niezwykle delikatny. Dodatkowo, rezygnacja z papieru toaletowego przyczynia się do ekonomii. Niektóre modele toalet Geberit wyposażone są w funkcję suszenia, co jeszcze bardziej zwiększa oszczędności. – wyjaśnia architekt wnętrz Anna Wilniewczyc.

Dostosowane do potrzeb każdego użytkownika

W asortymencie Geberit dostępne są toalety myjące, które można dopasować do indywidualnych preferencji użytkowników oraz stylistyki łazienki. Model Geberit AquaClean Mera oferuje kompleksową wygodę, spełniając najwyższe standardy projektowe i funkcjonalne. Geberit AquaClean Sela wyróżnia się ponadczasowym, minimalistycznym designem, wysokojakościowymi materiałami oraz prostotą i intuicyjnością obsługi. Toaleta myjąca Geberit AquaClean Tuma zapewnia z kolei komfortowe mycie wodą dostępne dla każdego. Dla osób posiadających już muszlę WC, dostępna jest osobna deska sedesowa z funkcją mycia, co jest praktyczną alternatywą dla kompleksowego urządzenia WC z funkcją myjącą.

Modne czy wygodne w użytkowaniu? Z pewnością jedno i drugie. Toalety myjące stały się bardzo popularne ze względu na swój ponadczasowy design, oszczędność miejsca w łazience, a także szereg nowoczesnych rozwiązań, tj. tryb suszenia, lady shower, podgrzewaną deskę, delikatne oświetlenie czy możliwość personalizacji programów. Miski myjące i deski myjące, bo o nich mowa, pasują do każdego wnętrza. Ich kształt jest na tyle uniwersalny i ponadczasowy, że odnajdują się w każdym wnętrzu. – mówi arch. wnętrz Katarzyna Szramek, ambasadorka marki Geberit.

Katarzyna Szramek

Wszystkie parametry toalety myjącej da się wygodnie ustawić na stałe, korzystając z pilota, bezprzewodowego panelu sterowania lub aplikacji Geberit AquaClean.

Toalety myjące są bardzo proste w obsłudze i utrzymaniu czystości, dzięki dyszy samoczyszczącej i programowi odkamieniania. Ponadto, można z nich korzystać jak ze zwykłej toalety – dodaje arch. wnętrz Katarzyna Szramek.

Warto również podkreślić, że niektóre modele Geberit AquaClean wyposażone są w funkcję neutralizacji nieprzyjemnych zapachów, co pozwala na pozostawienie po sobie świeżego wrażenia po wyjściu z łazienki. Podgrzewana deska z możliwością regulacji temperatury gwarantuje komfort od pierwszego momentu użytkowania, natomiast delikatne światło orientacyjne umożliwia korzystanie z łazienki w nocy bez ryzyka pełnego przebudzenia.

Piękno połączone z inteligencją

Dodatkowymi zaletami toalety myjącej AquaClean są jej wyjątkowy design, wysoka jakość zastosowanych materiałów, co przekłada się na trwałość urządzenia, oraz prosty montaż. Decydując się na stelaż podtynkowy Geberit, zyskujemy pewność doskonałego wykonania zarówno z przodu, jak i za ścianą. Ważne jest, aby wybierać zarówno stelaże, jak i ceramikę łazienkową od jednego producenta, co jest gwarancją idealnego dopasowania wszystkich elementów do wymarzonej łazienki.

Toaleta myjąca jest synonimem higieny, komfortu i ekologii. Decydując się na to urządzenie, oszczędzamy czas, dbamy o nasze zdrowie. Możemy spersonalizować ustawienia dla każdego z użytkowników. Dla mnie jednak najważniejsze są łatwość korzystania, a przede wszystkim uczucie świeżości i czystości każdego dnia. Jednak sam papier to za mało, bez wody ciężko umyć cokolwiek (spróbujcie ręce po zjedzeniu pączka wytrzeć tylko papierem!). – podsumowuje arch. wnętrz Anna Wilniewczyc.