Odpady komunalne związane są z nieprzemysłową działalnością człowieka, które powstają w gospodarstwach domowych, placówkach użyteczności publicznej itp. Mają one formę stałą lub ciekłą. Ze względu na coraz powszechniejszą troskę o ekologię, konieczna jest segregacja odpadów. Służą do tego specjalne pojemniki na śmieci. W celu ułatwienia sobie tego procederu warto nie tylko znać zasady segregacji odpadów, ale i zastosować w domu kosze na śmieci przeznaczone na konkretne grupy odpadów. 

Pojemniki na odpady segregowane

Składowane odpady to jeden z zasadniczych problemów ludzkości, którego negatywne skutki oddziałują przede wszystkim na środowisko naturalne. Zgodnie ze statystykami w naszym kraju wytwarzanych jest ponad 130 milionów ton śmieci w skali roku. Dzięki segregacji można efektywnie zminimalizować ilość odpadów, podlegających utylizacji poprzez odzyskanie surowców, które da się ponownie wykorzystać, przetworzyć lub też zastosować przy produkcji innych materiałów. Sortowanie śmieci odbywa się za pośrednictwem specjalnie oznakowanych pojemników:

  • zielony – szkło (butelki, słoiki),
  • niebieski – papier (opakowania papierowe, kartony, katalogi, gazety, książki, zeszyty itp.),
  • żółty – tworzywa sztuczne i metal (nakrętki, folia aluminiowa, reklamówki, plastikowe opakowania),
  • brązowy – bioodpady (resztki jedzenia, kwiaty, obierki, gałązki itd.),
  • czarny – odpady zmieszane (wszystko, co nie podlega segregacji).

Pojemniki na śmieci – dlaczego warto?

Pojemniki na śmieci, posiadające odpowiednie oznaczenia, są świetnym rozwiązaniem, by ograniczyć ilość odpadów, które nie zostaną poddane recyklingowi lub też ponownemu wykorzystaniu.  W przypadku wrzucenia pustego kartonu do dedykowanego mu kosza, materiał ten będzie mógł być ponownie eksploatowany. Jeśli jednak trafi on do pojemnika z bioodpadami i zostanie zanieczyszczony np. resztkami z jedzenia, wówczas stanie się on bezużyteczny. Segregacja jest zatem kluczowym elementem świadomego działania na rzecz czystości i ochrony środowiska. Decydując się na zakup pojemników na śmieci, zwiększa się także higiena osiedla, a w dalszej perspektywie – całego miasta.

Pojemnik na odpady w naszej ofercie

Duże pojemniki na odpady dostępne w oferowane w naszej firmie posiadają wymagany atest PZH. Wszystkie modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne itp. W naszym asortymencie znaleźć można zarówno stojący pojemnik na odpady, jak i kosze przeznaczone do montażu na słupie, w zależności od przeznaczenia. Kosz na odpady, który oferujemy posiada jeszcze szereg innych zalet, do których można zliczyć m.in. nowoczesny design i funkcjonalność. Wiele modeli ma wygodną, dużą pokrywę, dzięki czemu bez problemu umieścisz w nich śmieci bez ryzyka wydostania się ich poza pojemnik np. na skutek silnego wiatru.

Plastikowe pojemniki na odpady segregowane to świetne rozwiązanie, by zapewnić czystość na osiedlu i przyczynić się do ochrony środowiska. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znaleźć można zarówno kosze uliczne, jak i pojemnik do segregacji śmieci na zewnątrz i wewnątrz, pojemniki na bioodpady, kosz na psie odchody czy kontenery na odpady. Dzięki tak szeroko rozbudowanemu asortymentowi możemy obsłużyć nie tylko instytucje publiczne i przedsiębiorstwa, ale również osoby prywatne.