Blachodachówki konwencjonalne są jednym z najczęściej wybieranych pokryć dachowych. Nie dzieje się tak bez przyczyny, zdecydowanie się na to rozwiązanie niesie za sobą bowiem wiele korzyści. Mowa tu choćby o solidności, uniwersalności, elegancji, łatwości w montażu czy też niewygórowanej cenie. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy mieć jednak na uwadze, że blachodachówka blachodachówce nierówna. Wiele pozytywnych opinii od użytkowników zdobywają blachodachówki konwencjonalne polskiej marki Bratex Dachy Mrzygłód. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o ich zaletach. Zapraszamy do lektury!

Ekonomiczność i łatwy montaż blachodachówek konwencjonalnych

Sporo użytkowników docenia rozwiązanie w postaci blachodachówek ciętych na wymiar za ekonomiczność. Jeżeli już na etapie projektowania budynku zostanie wybrane takie pokrycie dachowe, będzie wiązało się to ze znacznymi oszczędnościami w porównaniu z dachówkami ceramicznymi, blachodachówki konwencjonalne są bowiem od nich znacznie tańsze. Nie można nie wspomnieć o tym, że sam ich montaż jest wyjątkowo łatwy. Położenie blachodachówki konwencjonalnej na konstrukcji dachu zajmuje o wiele mniej czasu niż ta sama czynność w przypadku dachówki ceramicznej. Dlaczego? Blachodachówka produkowana jest w większych płachtach, jednak arkusze są lekkie i poręczne. To właśnie dzięki temu montaż jest szybki, a co za tym idzie, wyspecjalizowane w tym zakresie ekipy są na rynku bardziej dostępne. W efekcie znacznie szybciej znajdziesz fachowców, którzy zamontują połać dachową w dogodnym dla Ciebie terminie. 

Blachodachówki konwencjonalne – niezawodne i uniwersalne pokrycie dachowe

Blachodachówki konwencjonalne marki Bratex Dachy Mrzygłód cenione są za solidność, niezawodność i trwałość. Zawdzięczają to temu, że są wykonane z najlepszych jakościowo materiałów – stali od renomowanego skandynawskiego producenta blach lakierowanych SSAB. Dobrze zamontowane pokrycie dachu z blachodachówki konwencjonalnej wykonanej z tej stali jest odporne na zmiany temperatury i niekorzystne warunki pogodowe. To nie wszystko. Blachodachówki konwencjonalne są także niezwykle uniwersalne, a przy tym wyjątkowo eleganckie. To idealne rozwiązanie do pokrycia dachów zarówno o prostej, jak i skomplikowanej konstrukcji. Nie można nie wspomnieć też o różnorodnym designie, który mają blachodachówki konwencjonalne marki Bratex Dachy Mrzygłód. W zależności od koncepcji projektanta czy stylu budynku, możliwy jest wybór blachodachówki w szerokiej gamie kolorystycznej i jednym z trzech stylów: Allano, Platino lub Vello. Więcej na temat blachodachówek konwencjonalnych Bratex Dachy Mrzygłód znajdziesz na stronie https://bratex.pl/kategoria-produktow/blachodachowki-konwencjonalne/.