Drewutnia jest pomieszczeniem niewielkim, który stawiamy w ogrodzie. W pomieszczeniu tym składujemy opał na cały grzewczy sezon. Drewutnia także może pełnić funkcję niewielkiego magazynku. Możemy w nim przechowywać różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze.

Drewutnia z palet i jej odporność

Gdy naszym marzeniem jest własna drewutnia z palet, to powinniśmy przygotować odpowiednie materiały i zabrać się do roboty. Na sam początek warto wziąć pod uwagę fakt, że drewno, które w takiej drewutni będzie leżało musi wyschnąć porządnie. W związku z tym potrzebujemy dobrej cyrkulacji powietrza. Jest to niezmiernie ważne, gdyż drewno suche będzie się o wiele lepiej paliło w kominku czy też w piecu i nie pozostawi zbyt wiele sadzy w kominie co przykładowo mokre drewno.

Na pewno musimy pamiętać, że drewutnia jest cały rok wystawiona na warunki atmosferyczne, które w kraju naszym są naprawdę skrajne. Od słońca gorącego przez deszcze, aż do mocnych mrozów. Te wszystkie rzeczy powodują, że drewno narażone jest na zniszczenie czy też na wyblaknięcie farby. Niezmiernie ważne jest zakonserwowanie dobre drewna.

W sklepach znajdziemy masę farb, które nam pomocą zabezpieczyć dobrze drewno przed działaniem atmosferycznych warunków. Dobre zakonserwowanie drewna zapewnia nam spokój na wiele, wiele lat oraz całą naszą konstrukcję zabezpieczy przed zawaleniem. Wiata na drewno zaimpregnowana posłuży nam przez wiele sezonów.

Najważniejsze jest to, aby drewutnia pełniła dobrze swoją funkcję, ale także to, aby się pięknie prezentowała przez lata.

Konstrukcja oraz budowa

Dbając o zapas opału powinniśmy się postarać o to, aby składować drewno w sposób odpowiedni – dzięki temu w zimne wieczory oraz dni będziemy się cieszyć ciepłem, które wydzielane jest przez wysuszone dobrze drewno.

Wiata na drewno wykonana jest ze ścian kratowanych, co daje możliwość wentylacji oraz swobodną cyrkulację świeżego powietrza. Najlepszym miejscem na drewutnię jest miejsce nasłonecznione. Drewno w takim miejscu szybko wysycha. Wiata zasadzona na drewno osłania całą zawartość przed śniegiem i deszczem, natomiast podesty umożliwiają jej umieszczenie w sposób bezpośredni na podłożu. Warto postawić na funkcjonalność, dlatego też zadbamy o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Pamiętajmy, że wykonanie drewutni z palet nie jest kompletnie skomplikowane. Śmiało możemy powiedzieć, że każdy sobie z tym poradzi. Nie jest to trudne zadanie. W sieci znajdziemy spokojnie wiele filmów instruktażowych, które wyjaśnią wszelkie nasze wątpliwości.