Okazuje się, że bawełna bawełnie nie jest równa. Warto wiedzieć, że pościel, ręczniki oraz także wiele innych tkanin powstaje z różnych włókien tej samej rośliny. Jednym z nich jest właśnie bawełna egipska, która zbierana jest ręcznie.

Czym jest bawełna egipska?

Bawełna egipska charakteryzuje się bardzo długimi oraz cienkimi włóknami. Osiągają one długość nawet pięćdziesięciu milimetrów. W związku z tym, że są one tak cienkie, to można z nich robić niezwykle ciasne sploty. To właśnie dzięki temu materiał jest niezwykle wytrzymały.

Poza tym egipska bawełna jest niezwykle delikatna, lśniąca oraz co ciekawe jest jedną z luksusowych najbardziej tkanin na całym świecie. Różni się od bawełny tradycyjnej, której splot jest znacznie grubszy, a gramatura znacznie niższa. Egipska bawełna jest klasą premium. Jest to produkt doskonały oraz także o wysokiej jakości. Znacznie jest droższy od bawełny tradycyjnej.

Jakie są zalety bawełny egipskiej?

Bawełna egipska jest bardzo lekka oraz „oddychająca”. Latem nam przepuszcza powietrze oraz chłodzi. Z kolei zimą ogrzewa, ponieważ dostosowuje się do naszej temperatury ciała. Jest bardzo miękka. Używanie jej to dla nas czysta przyjemność. Na pewno się nie rozciąga oraz nie mechaci. Co więcej także nas nie uczula. Idealnie wręcz nadaje się dla dzieci oraz dla niemowląt. Wchłania świetnie wodę oraz sprawdza się latem, gdy jednak więcej się pocimy. Jest również świetnym materiałem na ręczniki.

Co robione jest z bawełny egipskiej?

Bawełna egipska to dosyć uniwersalny materiał. Najczęściej wykonywane są z niej koszule, które są bardzo wytrzymałe oraz przyjemne w dotyku. Z kolei niezmiernie popularna jest także pościel z egipskiej bawełny. Zapewnia nam także doskonały sen. Egipska bawełna ma świetne termiczne właściwości. Jej włókna przepuszczają powietrze oraz są dla naszej skóry bardzo przyjazne. W lecie doznamy bardzo przyjemnego ochłodzenia, a w zimie nas ogrzeje. Poza tym bawełna egipska schnie szybko oraz nie trzyma kompletnie wilgoci.

Wiele osób na pewno chciałoby wiedzieć jak można rozpoznać egipską bawełnę. Jest to niezmiernie proste. Na metce musi się koniecznie znaleźć napis „Egyptian cotton”. Niektóre marki luksusowe nie oznaczają jej, ponieważ w pewnym sensie uważają to jako standard w produkcji. Zatem nie mamy żadnej pewności. Warto dowiedzieć się bezpośrednio u producenta czy też u sprzedawcy. Na pewno poradzimy sobie z tym. Warto o bawełnie egipskiej także nieco poczytać. Dzięki temu nie rozczarujemy się po zakupie jednak innej bawełny.