Gdańsk, Gdynia i Sopot, czyli znane, lubiane i coraz popularniejsze Trójmiasto, to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów Polski. Coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości w tym regionie, a luksusowe apartamenty stają się szczególnie atrakcyjną formą inwestycji.

Warto przyjrzeć się, dlaczego nabywanie mieszkania w Trójmieście może być korzystne zarówno dla osób poszukujących stabilnego lokum, jak i dla tych, którzy widzą w tym potencjał finansowy. Ta wiedza może przydać się tym bardziej, że ceny nieruchomości idą w górę, ale jednocześnie znaczy to, że wartość posiadanych własnych „czterech kątów” bardzo rzadko spada – wręcz przeciwnie.

Dynamiczny rynek nieruchomości w Trójmieście

Dynamiczny i utrzymujący się od kilku lat wzrost liczby firm oraz rozwój gospodarczy Gdańska, Gdyni i Sopotu przekładają się na stabilny wzrost cen mieszkań. Inwestycje infrastrukturalne, takie jak nowe drogi, inwestycje komunalne i rozbudowa sieci komunikacyjnej, dodają atrakcyjności lokalizacji, co sprawia, że nieruchomości w Trójmieście są coraz bardziej pożądane. Od kilku lat największy ruch obserwuje się w dwóch obszarach. Poszukiwane są albo luksusowe nieruchomości w Gdańsku  standardzie premium, albo kawalerki i mieszkania 2-pokojowe (na wynajem krótkoterminowy lub dla studentów).

Liczne atrakcje nie tylko dla turystów

Trójmiasto to nie tylko miejsce pracy, ale również doskonałe miejsce do życia. Liczne atrakcje turystyczne, plaże, zabytkowe centra miast i nowoczesne obiekty kulturalne przyciągają mieszkańców i turystów. Rozbudowa sieci komunikacyjnej czy budowa nowoczesnych centrów handlowych, sprawiają, że Trójmiasto staje się – oczywiście pozornie – coraz „mniejsze”, bo z jednego miasta do drugiego dostaniemy się w kilka minut. 

Trójmiasto jest też doskonale położone na mapie Polski, bo z większości kierunków dojeżdża się tu autostradą, a w Gdańsku zlokalizowane jest też lotnisko. To doskonała perspektywa na ruch turystyczny, co za tym idzie luksusowe apartamenty inwestycyjne mogą zyskiwać klientów nie tylko w turystach polskich, ale przede wszystkim zagranicznych. 

Warto też pamiętać, że nadmorskie Trójmiasto od wieków ma doskonałą reputację jako atrakcyjny kurort i kierunek urlopowy. Świeże powietrze, czyste plaże i zadbane zabytki to od zawsze wizytówka Gdańska, Gdyni i Sopotu. Choć są to miasta dość ruchliwe, to nie można ich nazwać zatłoczonymi czy odstraszającymi. Wręcz przeciwnie – w tym charakterze jest ich urok i popularność.

Stabilny rynek pracy

Obecność licznych firm, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, przekłada się na stabilny rynek pracy. To z kolei wpływa na wzrost zamożności mieszkańców, co ma pozytywne przełożenie na ruch na rynku nieruchomości.  Osoby dobrze sytuowane zarówno nabywają luksusowe apartamenty na wynajem jako inwestycję, jak i sami chętnie najmują nieruchomości będąc zatrudnionymi na kontraktach w trójmiejskich firmach.

Zwrot z inwestycji

Wysoka popyt na mieszkania w Trójmieście przekłada się na atrakcyjne możliwości zwrotu z inwestycji. Wynajmowanie apartamentów krótko- lub długoterminowo może generować stałe dochody, co czyni inwestycję jeszcze bardziej opłacalną. Regularny wynajem mieszkań w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie pozwala finansować inwestycję nawet z kredytu, który „sam się spłaca” dzięki systematycznym zyskom z najmu.

Gdzie i jak kupić apartament? Doradź się fachowców

Zakup nieruchomości, a zwłaszcza luksusowego apartamentu w Trójmieście to dobra inwestycja. Niezależnie od tego, czy posiadasz gotówkę czy chcesz wspomóc się kredytem, zwrot z inwestycji zauważysz prawdopodobnie bardzo szybko, a wiele osób inwestuje w nawet kilka nieruchomości w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie. 

By nie kupić „kota w worku” i nie zgubić się w skomplikowanej branży nieruchomości, warto doradzić się fachowców. Doświadczonym ekspertem na trójmiejskim rynku jest InVilla. InVilla to nie tylko biuro nieruchomości, ale też deweloper stawiający na ciągły rozwój i nowoczesne budownictwo. Wiele inwestycji zrealizował już w gdańskim Wrzeszczu, ale nie tylko.

Jak mówią eksperci z biura InVilla, w Trójmieście najbardziej popularne i poszukiwane są obecnie 2-3 pokojowe apartamenty blisko morza, najlepiej w sąsiedztwie atrakcyjnych terenów zielonych. Sam deweloper InVilla posiada takie w swoich zasobach, ale też szybko i sprawnie wyszukuje „perełki” na rynku wtórnym i pierwotnym w Śródmieściu oraz innych popularnych dzielnicach Gdańska, a także Sopotu i Gdyni. 

Luksusowy apartament w Trójmieście czy skromna, urokliwa kawalerka z widokiem na morze… nie ma w Trójmieście nieruchomości, którego potencjału nie dostrzeże agencja InVilla. Zróżnicowana oferta pozwala znaleźć możliwości na każdą kieszeń oraz realizację różnych planów inwestycyjnych związanych z danym lokalem. Eksperci pomogą nie tylko w kwestii wyboru nieruchomości, ale także z formalnościami, kwestiami prawnymi czy finansowaniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o trójmiejskiej agencji nieruchomości InVilla? Odwiedź ich stronę internetową: https://invilla.pl/ i znajdź interesujące Cię informacje. 

InVilla – dane kontaktowe:

Adama Mickiewicza 41

81-866 Sopot

tel.: +48 516 425 401

e-mail: biuro@invilla.pl