Prawidłowo urządzona sala konferencyjna świetnie wpływa na samopoczucie gości i ich kreatywność. Do takiego miejsca chcą oni wracać. Jak zaplanować salę konferencyjną, aby spełniała oczekiwania najbardziej wymagających osób? O czym pamiętać, wybierając meble do sali konferencyjnej?

Odpowiedni układ krzeseł i stołów

Salę konferencyjną można zaaranżować na kilka sposobów. Do dyspozycji mamy układ teatralny, podkowę, ustawienie bankietowe i układ szkolny. Sprawdzają się one w odrobinę innych sytuacjach. Oczywiście w salach konferencyjnych, które mają służyć różnym gościom, warto zadbać o to, aby istniała możliwość swobodnej rearanżacji wnętrza. 

Możemy to uzyskać poprzez wybór lekkich krzeseł i stołów, które szybko i wygodnie można przestawiać, tworząc dogodne dla siebie układy. W salach konferencyjnych w biurach, które służą stale tym samym zespołom, można zdecydować się na cięższe krzesła i stoły, które raz ustawione, nie będą często przesuwane.

Największy wybór krzeseł konferencyjnych znajdziesz tutaj: https://www.contino.pl/katalog/krzesla-konferencyjne

Prawidłowe oświetlenie i odpowiednia akustyka

Sala konferencyjna powinna być odpowiednio doświetlona. Koncentracji i skupieniu sprzyja światło białe i zazwyczaj to ono jest wybierane do tego typu sal. Specjaliści polecają, aby unikać światła żółtego, które świetnie sprawdza się przy odprężeniu, ale przez to może też usypiać.

W sali konferencyjnej uczestnicy spotkania muszą się doskonale słyszeć – w niewielkich pomieszczeniach zazwyczaj nie stanowi to problemu. Jednak jeśli mamy do dyspozycji większą salę, warto zadbać o dobre mikrofony bezprzewodowe i system nagłośnieniowy z kolumnami czy głośnikami. 

Idealne meble do sali konferencyjnej

Zazwyczaj wybór mebli do sali konferencyjnej stanowi największe wyzwanie dla właścicieli tego typu obiektów.

Na pewno należy stawiać na rozwiązania najwyższej jakości, które nie tylko świetnie się prezentują, ale również są stabilne i wytrzymałe. Obecny wybór mebli konferencyjnych sprawia, że można je dobrać do charakteru wnętrza i budynku, a także tworzyć zrównoważone aranżacje, które nie sprawiają wrażenia chaotyczności i przypadkowości.

Do mebli w sali konferencyjnej zaliczane są zazwyczaj krzesła i stoły, ale niekiedy również szafy na ubrania wierzchnie czy też szafy do przechowywania dokumentów lub dodatkowego sprzętu. 

Przy wyborze mebli często pojawia się pytanie, czy lepiej stawiać na krzesła czy fotele. Tutaj wiele zależy od charakteru wnętrza. Fotele zazwyczaj polecane są do kameralnych sal bankietowych, które są wzorowane na stylu gabinetowym. Ich olbrzymią zaletą jest wygoda i elegancja, jednak są też ciężkie i zajmują dużo miejsca. 

Krzesła konferencyjne są o wiele bardziej funkcjonalne – mogą posiadać specjalne pulpity do notowania, są lekkie i przenośne.

Zakupy zawsze przemyślane – zaplanuj swoją salę bankietową

Zdecydowanie zakup mebli do sali konferencyjnej powinien być przemyślany. Dlatego dobrze jest odpowiednio pomierzyć salę i zaprojektować jej wygląd przed wykonaniem dalszych kroków. Oprócz rozplanowania aranżacji mebli, warto zastanowić się nad kolorystyką sali. Zazwyczaj stawia się na neutralne odcienie, takie jak szarość, biel, beż, które nie wychodzą z mody i nie obciążają nadmiernie zmysłu wzroku. Z tego powodu lepiej unikać kolorów jaskrawych – zarówno w aranżowaniu ścian, jak i przy wyborze mebli.

Podsumowując, aranżacja sali konferencyjnej powinna być odpowiednio przemyślana. Do wyboru mamy szeroki wachlarz modeli krzeseł, foteli i stołów konferencyjnych. Nie można zapomnieć o prawidłowym oświetleniu, akustyce i kolorystyce wnętrza. 

Jeśli interesują Cię najwyższej jakości rozwiązania do biura, zajrzyj na stronę: https://www.contino.pl/katalog/meble-biurowe