Każdego dnia spotykamy się z problemem, jakim jest przechowywanie towarów oraz innych przedmiotów, które towarzyszą nam nie tylko w magazynach, ale też garażach czy piwnicach. Odpowiednie zarządzanie przestrzenią pozwala pomieścić nawet największą liczbę przedmiotów na stosunkowo ograniczonym metrażu, a ponadto ułatwia prowadzenie ewidencji magazynowej. Jakie regały warto wybrać? Oto kilka propozycji.

Regały do magazynu

W przypadku dużych magazynów, w których przechowywane są stosunkowo ciężkie przedmioty, podstawową cechą regałów powinno być ich solidne wykonanie. W takich miejscach często składujemy towary piętrowo, co przekłada się na znaczące obciążenie. Oczywistym rozwiązaniem wydają się być metalowe regały stworzone z grubych, solidnych profili stalowych. Niewiadomą pozostaje jednak ich wypełnienie, bowiem możemy zdecydować się zarówno na grube półki wykonane z drewna, jak i na wypełnienie metalowe. 

Regały do garażu

W wielu gospodarstwach domowych garaż pełni funkcję przestrzeni do magazynowania. To tam trafiają wszelkiego rodzaju artykuły związane z remontem, niepotrzebny sprzęt sportowy, narzędzia ogrodowe czy części zamienne do pojazdów. W odróżnieniu od typowych magazynów, w garażach raczej nie przechowujemy natomiast ciężkich, wypełnionych towarem palet. Ten fakt znacząco ułatwia wybór, ponieważ nie musimy wybierać najdroższych, ale zarazem najbardziej solidnych regałów. 

W większości garaży napotkamy regały, których konstrukcja opiera się na metalowej ramie wypełnionej półkami wykonanymi z drewna, sklejki czy płyty wiórowej. Oczywiście można również wybrać tańszą opcję i skorzystać, chociażby ze starych, niepotrzebnych szafek czy meblościanki od babci z pokoju. Przez wzgląd na obciążenie sugerujemy jednak, by zdecydować się na regał metalowy, który z łatwością uniesie nawet najcięższe przedmioty.

Regały do piwnicy

W odróżnieniu od poprzednich lokalizacji piwnica to miejsce, w którym ograniczamy się do przechowywania niewielkich i niezbyt ciężkich przedmiotów. Często w piwnicy organizujemy spiżarnię, czyli składzik z jedzeniem. Innym przykładem może być przechowywanie książek czy nieużywanych w danym okresie ubrań (np. kurtek zimowych). W związku z tym, że przedmioty te nie należą do ciężkich, w piwnicznym zastosowaniu każdy regał sprawdzi się idealnie.