Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To miejsce, w którym możemy się zrelaksować po ciężkim dniu i odprężyć. Z tego powodu kluczowe jest, żeby urządzić i wyposażyć ją w sposób przemyślany. Jednym z najważniejszych elementów takich aranżacji są płytki łazienkowe. W tym artykule przedstawimy wskazówki dotyczące aranżacji łazienki z ich użyciem.

Właściwości i zalety płytek łazienkowych

W pomieszczeniach tego typu płytki nie mają jedynie charakteru dekoracyjnego, ale także praktyczny i funkcjonalny. Warto więc wiedzieć, czym się zwykle odznaczają i na jakie cechy powinniśmy zwrócić uwagę szukając produktu, jakim są płytki łazienkowe.

  1. Odporność na wilgoć.

Ceramika przeznaczona do takich przestrzeni powinna być wykonana z materiałów, które są niepodatne na wilgoć. Dzięki temu jest ona idealnym rozwiązaniem do stosowania w łazience, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością wody, zachlapań, itp.

  1. Trwałość.

Płytki łazienkowe są zwykle odporne na zarysowania. Wpływa to bardzo często na ich cenę, niemniej jednak warto wyposażyć się w produkt, który po kilku latach intensywnego użytkowania nadal będzie wyglądał dobrze. Taka jest z pewnością płytka podłogowa Pietrasanta Poler 119,8×59,8 Tubądzin, która została stworzona przez markę znaną z wysokiej jakości.

  1. Łatwość w utrzymaniu czystości.

W odróżnieniu od paneli czy innych produktów tego typu, płytki łazienkowe nie wymagają specjalnego traktowania jeśli chodzi o ich czyszczenie. Choć na rynku dostępnych mamy wiele produktów przeznaczonych specjalnie do nich, to tak naprawdę myć taką podłogę możemy uniwersalnymi środkami.

  1. Szeroki wachlarz wyboru.

Imitujące beton, ze strukturą przypominającą drewno, z marmurowym wzorem – na rynku obecnie mamy dostępnych wiele wariantów płytek, dzięki czemu każdy może łatwo znaleźć produkt odpowiadający jego gustom i potrzebom. Obecnie w trendach popularne są produkty typu płytka gresowa X-Rock 12N Rect. 60×120 Imola – nawiązujące do natury i surowych faktur.

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki łazienkowe?

Wchodząc do sklepu posiadającego taki asortyment czy nawet przeglądając różne opcje w sieci, można szybko poczuć się przytłoczonym ilością opcji czy kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie.

Pierwszą z nich jest oczywiście materiał. Płytki łazienkowe najczęściej wykonywane są z ceramiki, kamienia, a także szkła czy marmuru. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady. Warto wybrać taki, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Przykładowo, szklane płytki są mniej odporne na zarysowania, dlatego lepiej sprawdzą się na ścianie niż podłodze. Z kolei wersja z marmuru wygląda pięknie i luksusowo, ale jest kilkukrotnie droższa niż produkty imitujące taki wzór.

Inną ważną kwestią do zaadresowania są właściwości antypoślizgowe. Jest to kluczowa cecha, którą powinny posiadać płytki do łazienki, ponieważ, tak jak zostało wspomniane już wcześniej, jest to pomieszczenie, w którym mamy dużo do czynienia z wodą i wilgocią.

Poza praktycznymi aspektami powinniśmy zwrócić uwagę także na wizualne cechy produktu. Przykładowo, płytka podłogowa Carpet Vestige Natural 59,2×59,2 Aparici będzie dobrym wyborem do łazienek nawiązujących do orientu, ale niekoniecznie sprawdzi się w pomieszczeniach o minimalistycznym charakterze.

Stosując się do powyższych wskazówek sprawisz, że Twoja łazienka będzie nie tylko funkcjonalna, ale także piękna i przyjemna w użytkowaniu.