Projekty domów z płaskim dachem Modern House cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Uchodzą za innowacyjne, energooszczędne oraz stylowe. Budynki z płaskim dachem stają się obecnie synonimem współczesnej, nowoczesnej architektury. Popularne szczególnie w krajach o łagodnym klimacie, coraz częściej stawiane są również w Polsce. Co sprawia, że bryły w takiej formie architektonicznej zyskują uznanie wśród dzisiejszych inwestorów?

Płaski dach nie do końca taki płaski

Na początku należy podkreślić, że dachy płaskie w projektach domów jednorodzinnych nie są tak do końca całkowicie płaskie. Posiadają one pewien spadek połaci w granicach od 3 do nawet 12 stopni. Takie rozwiązanie pozwala wodzie oraz zalegającemu śniegowi swobodnie spływać z dachu, nie powodując nadmiernego obciążenia konstrukcji dachowej.

Tańszy w budowie i eksploatacji

Projekty domów Modern House z płaskim dachem to bez wątpienia bryły nowoczesne, o nietuzinkowym designie, co przekłada się na ich coraz większą popularność. Budynki mieszkalne z płaskim dachem najchętniej wybierają inwestorzy lubiący oryginalność, którzy poprzez tego typu indywidualizm architektoniczny chcą odbiegać od utartych schematów. Nieszablonowość nie jest jednak jedyną zaletą domów z płaskim dachem. Są to również projekty domów tanich w budowie. Wystarczy wziąć pod uwagę to, że tradycyjny dach spadowy kilkupołaciowy to dziś wydatek rzędu co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, w przypadku którego może dojść do uszkodzeń blachodachówki np. w trakcie wichury, a to już kolejne koszty. 

Modern perełki architektoniczne

Domy z płaskim dachem biura projektowego Modern House przybierają różną stylistykę oraz oferują rozmaite funkcjonalności. Zazwyczaj mamy do czynienia z nowoczesną, minimalistyczną bryłą w kształcie prostokąta, która niekiedy przybiera bardziej futurystyczne formy. W zestawieniu Modern House https://modernhouse-projekty.pl/kategoria-produktu/projekty/projekty-domow-z-plaskim-dachem/ nie brakuje również bardziej tradycyjnych projektów, a także luksusowych, a przy tym nowatorskich willi z wykończeniami z kamienia oraz drewna.

Projekty domów z płaskim dachem dają możliwość korzystania z obiektu w pełni możliwości wszystkich kondygnacji. Bryła pozbawiona jest ostrych skosów, co zapewnia nieograniczoną ustawność i łatwość aranżacji pomieszczeń. Zastosowanie wielu przeszkleń pozwala w naturalny sposób doświetlić oraz ocieplić wnętrza. Należy pamiętać również, że dobrze zaprojektowany i wykonany dach pozwala zniwelować straty ciepła.

Zielona fabryka energii

Dach płaski daje możliwość zastosowania paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu, poprzez maksymalne wykorzystanie promieniowania słonecznego, dom staje się autonomicznym źródłem czystej energii, a to z kolei zapewni dodatkowe oszczędności. 

Wielu inwestorów decyduje się na realizację zielonych dachów, które stają się strefą wypoczynkową dla całej rodziny. Ogród na płaskim dachu sprawdzi się zwłaszcza w przypadku niewielkich działek z deficytem miejsc na stworzenie standardowego ogrodu. Możliwości jest jednak o wiele więcej.

Nieznajomość przepisów nie zwalnia z odpowiedzialności

Zanim jednak zdecydujemy się na postawienie domu z płaskim dachem, warto w pierwszej kolejności sprawdzić warunki zabudowy dla danej działki lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Dlaczego jest to takie ważne w tym przypadku? W dokumentach tych określony jest minimalny kąt nachylenia połaci dachowych. Może się więc okazać, że bryła z połacią dachową w takiej formie jest niedopuszczalna. Wówczas budowa domu z płaskim dachem w danej okolicy okaże się z prawnego punktu widzenia niemożliwa. 

Korzystając z firmy projektowej Modern House, inwestor zyskuje m.in.: 

  • kompleksową obsługę od projektu po wykończenia wnętrz
  • możliwość stworzenia projektu w stu procentach spersonalizowanego
  • bezpłatne usługi, jak np. analiza działki, sprawdzenie wz/planu, dobór projektu
  • zmiany na elewacjach wg indywidualnych potrzeb