Na kilka tygodni przed Świętami rozpoczynamy gorączkowe poszukiwania prezentów. Perfumy, książki czy skarpetki od lat królują na świątecznych listach prezentowych. Co jednak podarować osobie, która „ma wszystko” i ceni sobie minimalizm? Jeśli zależy nam na tym, by upominek był znaczący i potrzebny, doskonałym wyborem będą sprzęty ułatwiające codzienne porządki. Dla wielu osób chwila wolnego czasu tylko dla siebie będzie najcenniejszym podarunkiem.

Ogromną zaletą nowoczesnych sprzętów użytkowych jest ułatwienie codziennych obowiązków domowych, co przekłada się na oszczędność wolnego czasu. Wybierając praktyczny prezent, obdarowujemy więc bliską osobę nie tylko samym urządzeniem, lecz także dodatkowym bonusem w postaci chwili wytchnienia i relaksu.

Urządzenie, które łączy trzy czynności w jedną!

Możliwość zaoszczędzenia czasu i ułatwienia domowych czynności doceni każdy. Urządzeniem, które to umożliwia, jest odkurzacz wyposażony w funkcję mycia i osuszania podłóg, np. model JetClean Pet od Viledy. Połączenie trzech funkcji sprawia, że sprzątanie przebiega znacznie szybciej – odkurzacz w jednym momencie zasysa kurz i drobne cząsteczki, a także zmywa i osusza podłogę. Warto dodać, że model ten jest przystosowany do zbierania sierści zwierząt i można nim również odświeżyć dywany. Dzięki systemowi podwójnych zbiorników, podłoga zawsze jest myta czystą wodą. Z takim odkurzaczem sprzątanie przestaje kojarzyć się z uporczywym rozkładaniem rur czy dźwiganiem ciężkiego wiadra z wodą. Jedno inteligentne urządzenie sprawia, że podłogi lśnią czystością, a my mamy więcej czasu dla siebie.

Sprytna myjka do okien

Elektroniczna myjka okienna będzie fantastycznym prezentem dla każdego, komu mycie okien sprawia trudność. Wystarczy rozprowadzić płyn do mycia okien po szybie, a następnie ściągnąć brudną wodę przy użyciu myjki, która ją zasysa. Dzięki natychmiastowemu osuszeniu szyby, uporczywe smugi i zacieki nie pojawiają się. Nie musimy więc w nieskończoność pucować i polerować okien, a sama praca przebiega dużo szybciej. Myjka okienna Windomatic Power od Viledy umożliwia także wygodne mycie innych gładkich powierzchni, takich jak lustra, szklane blaty czy płytki, dlatego z powodzeniem znajdzie zastosowanie w codziennych porządkach.

Sprzątanie bez wysiłku

Często porządki robimy gdzieś między innymi czynnościami, jednoczesne sprzątanie, gotowanie obiadu i opieka nad dziećmi to dla wielu osób codzienni obowiązki. Z myślą o nich powstał Vileda Looper – bezprzewodowy mop elektryczny, z którym mycie podłogi jest tak proste i bez wysiłku, że można robić dwie rzeczy jednocześnie. Urządzenie to będzie więc fantastycznym prezentem dla wszystkich, którym zazwyczaj brakuje czasu na porządki. Cały sekret Loopera polega na autonomicznej pracy wkładów z mikrofibry, które obracając się w przeciwnych kierunkach, z łatwością usuwają brud, tłuste ślady i 99% bakterii i wirusów przy użyciu samej wody. Mop jest też wyposażony w zbiornik na wodę, który można łatwo uzupełnić, co eliminuje konieczność korzystania z wiadra. Dzięki niemu, nawet prozaiczne mycie podłóg może przebiegać szybciej i sprawniej, a my zyskujemy więcej czasu na inne czynności.

Praktyczne prezenty pod choinkę niosą naprawdę wiele dodatkowych korzyści, które docenimy w codziennym życiu. Dzięki nim, zyskamy więcej czasu dla siebie i bliskich, sprzątanie przestanie być żmudnym obowiązkiem, a wiele czynności przebiegnie łatwiej i bez bólu pleców. Pamiętajmy też, że praktyczny podarunek zawsze znajdzie zastosowanie.