Rekuperacja w mieszkaniu? Teraz to możliwe! Firma Vasco wprowadza na rynek energooszczędny i inteligentny rekuperator 225 Compact LE, stworzony do mieszkań, apartamentów i mniejszych domów jednorodzinnych.

Zalety rekuperacji są nieocenione. Ten energooszczędny system wentylacji mechanicznej pozwala nie tylko zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, ale także utrzymać czyste i świeże powietrze w domu przez cały rok. Poprzez odzyskiwanie ciepła z wywiewanego powietrza, rekuperator znacząco obniża rachunki za energię, a specjalne filtry oczyszczają powietrze nawiewane z alergenów i zanieczyszczeń. Cicha praca rekuperatora zapewnia komfort akustyczny we wszystkich pomieszczeniach, a płaski system kanałów wentylacyjnych jest łatwy w montażu i nie zakłóca estetyki wnętrza. Dodatkowo rekuperator może być wyposażony w czujnik dwutlenku węgla, który automatycznie reguluje poziom CO2 w pomieszczeniu, dbając o komfort mieszkańców. Do tej pory, korzystając z tych korzyści, mogli jedynie właściciele średnich i dużych domów.

Teraz, dzięki inteligentnemu rekuperatorowi Vasco 225 Compact LE, również właściciele mieszkań, apartamentów, mniejszych domów jednorodzinnych i niewielkich lokali usługowych mogą cieszyć się zaletami wentylacji mechanicznej. To odpowiedź Vasco na rosnące zapotrzebowanie rynku na kompaktowe rozwiązania wentylacyjne.

Kompaktowy i energooszczędny

Rekuperator 225 Compact LE to niezwykle kompaktowe i jednocześnie energooszczędne rozwiązanie, które zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniach, nawet na niewielkich powierzchniach. Vasco stworzyło ten produkt z myślą o miejscach, gdzie dotychczasowa instalacja wentylacji mechanicznej była niemożliwa ze względu na ograniczoną przestrzeń. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom (tylko 54,7 cm szerokości), rekuperator można zamontować praktycznie w dowolnym miejscu – w kuchennych szafkach, zabudowie w holu, garderobie, a nawet w łazience. Małe gabaryty urządzenia nie wpływają na jego wydajność – zapewnia ono efektywną pracę przy niskim poziomie hałasu i poborze mocy przez wentylatory. Jedyna różnica polega na niższym maksymalnym przepływie, który nie przekracza 225 m³/h przy 150 Pa.

„Zapotrzebowanie na mniejsze rekuperatory na rynku znacząco wzrosło. Dotychczas koncentrowaliśmy się na systemach średnich i większych dla domów jednorodzinnych. Aby uzupełnić naszą ofertę, opracowaliśmy kompaktowy model o znanej jakości i niezawodności Vasco. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, 225 Compact LE można łatwo zainstalować w różnych miejscach, takich jak kuchenne szafki, szafy czy garderoby, nawet tam, gdzie brakuje osobnego pomieszczenia technicznego. Ten system zapewnia doskonały klimat wewnątrz domu i działa w sposób dyskretny dzięki cichej pracy.” – mówi Rob Jehoul, kierownik ds. badań i rozwoju Vasco.

Przemyślana konstrukcja, łatwa instalacja

Nowy system wentylacji z odzyskiem ciepła Vasco, który filtruje powietrze zewnętrzne i odzyskuje ciepło zimą oraz chłód latem, korzystając z wymiennika ciepła, jest łatwy w instalacji. Model 225 Compact LE jest odwracalny i wyposażony w dodatkowe dolne przyłącze nawiewu, co zapewnia maksymalną elastyczność i uniwersalność w instalacji. Wbudowany bypass sprawia, że system jest wyjątkowo energooszczędny, a funkcje nocnego chłodzenia latem oraz dziennego dogrzewania wiosną lub jesienią zapewniają zawsze optymalny klimat w pomieszczeniach. Co więcej, nie pozwala na przepływ powietrza przez wymiennik ciepła, gdy nie jest to konieczne, na przykład podczas słonecznej zimy.

Zespół Vasco w Dilsen kieruje europejskim projektem

Nowy system wentylacji jest wynikiem pierwszej dużo bardziej skomplikowanej współpracy w ramach działu HVAC grupy Arbonia. Belgijscy naukowcy z zespołu Vasco Dilsen prowadzili prace rozwojowe i ścisłą współpracę z firmami Kermi (Niemcy), Sabiana (Włochy) i Prolux (Szwajcaria). Dzięki temu grupa zgromadziła znacznie więcej wiedzy i kompetencji niż kiedykolwiek wcześniej.