Minimalizm, charakteryzujący się szlachetną i przemyślaną prostotą form, stał się jednym z kluczowych trendów we współczesnym wzornictwie. Choć wydaje się, że prostota jest łatwa do osiągnięcia, to jednak w przypadku wnętrz o stonowanej kompozycji każdy element, nawet ten pozornie drugorzędny, zyskuje na znaczeniu. Wybierając akcesoria do domu, warto sięgnąć po najbardziej dopracowane wzornictwo. W tym kontekście firma Marcin Dekor prezentuje nowe, minimalistyczne modele karniszy, zarówno manualnych, jak i elektrycznych, które idealnie wpisują się w trendy współczesnej aranżacji wnętrz.

Ostatnie lata przyniosły zmianę spojrzenia na minimalizm w polskich wnętrzach. To, co kiedyś kojarzyło się z surowością, obecnie zyskało na popularności i stało się bliskie sercom wielu osób. Sam minimalizm również przeszedł ewolucję, wprowadzając do swojej estetyki nowe barwy i faktury, co sprawiło, że prostota form zyskała na cieplejszym wydźwięku.

Nowe trendy z powodzeniem zagościły w projektach o różnorodnej stylistyce. Karnisze stały się nieodzownym elementem loftowych aranżacji, zainspirowanych architekturą poprzemysłową. Dodają charakteru nowoczesnym mieszkaniom, wprowadzając świeżość do stylu skandynawskiego. Współgrają z dekoracyjnymi elementami w aranżacjach klasycznych, a także harmonijnie łączą się z nawiązaniami do rustykalnego stylu, jak i z odniesieniami do modernizmu.

Uniwersalność i ponadczasowość minimalizmu sprawiają, że nigdy nie wychodzi on z mody. Jest to związane z jego zdolnością do doskonałego łączenia się z różnymi stylistykami. Doskonałym przykładem są nowe modele karniszy z kolekcji IMPRESS LINE oraz seria karniszy automatycznych PRESTIGE LINE od firmy Marcin Dekor.

Na tych karniszach doskonale prezentują się zarówno delikatne, lekkie, półprzejrzyste tkaniny, jak i cięższe, gęstsze tkaniny o naturalnym uczuciu lub z wytwornymi wzorami. Bez względu na preferencje dekoracyjne, karnisz powinien spełniać swoją funkcję przez lata, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dekoracje okienne zmieniają się często – podkreśla Monika Kruszewicz, ekspertka firmy Marcin Dekor.

Premierowe modele karniszy występują w dwóch wariantach – szyna, w której poruszają się ślizgi, ma przekrój smukłego prostokąta albo koła. Dostępne są w czterech kolorach: czerni, matowej bieli, odcieniu stali oraz matowym złocie. W ofercie znajduje się także kilka rodzajów zakończeń, utrzymanych w minimalistycznym stylu.

Nowe modele karniszy dostępne są zarówno w wersji manualnej z serii IMPRESS LINE, jak i w wersji automatycznej z kolekcji PRESTIGE LINE. Karnisze z serii PRESTIGE LINE to innowacyjne rozwiązanie zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. W przeciwieństwie do tradycyjnych karniszy automatycznych, elementy tej serii cechuje wysoka jakość wykonania i atrakcyjny, minimalistyczny design.

Kompaktowy silnik rozwiązuje problemy związane z przesuwaniem tkanin, zwłaszcza tych ciężkich czy towarzyszących dużym oknom. Sterowanie mechanizmem jest wyjątkowo łatwe – za pomocą pilota lub aplikacji na smartfonie. W systemie Touch Motion wystarczy delikatnie pociągnąć za zasłonę, aby uruchomić mechanizm – zauważa Monika Kruszewicz.

Nowe karnisze firmy Marcin Dekor to nie tylko praktyczne akcesoria do osłaniania okien, ale także elementy wystroju, które podkreślą wyjątkowy charakter każdego wnętrza. Dostępne w stacjonarnych salonach Marcin Dekor, karnisze te to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie elegancję w prostocie i staranność wykonania.