Wśród wielu materiałów budowlanych, z których mogą powstać balustrady, warto zwrócić uwagę wyjątkowe możliwości, jakie daje szkoło. Jednocześnie musimy wiedzieć, gdzie możemy stosować balustrady szklane – zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i ich estetycznego waloru. 

Dlaczego balustrady szklane?

Ogromna popularność szkła w przestrzeniach biurowych to nie przypadek. Materiał ten może szczycić się walorami estetycznymi, którym nie sprostają inne materiały. Balustrady szklane są nie tylko funkcjonalne, ale pozwalają tworzyć eleganckie i nowoczesne przestrzenie na tarasach oraz antresolach, w ciągach komunikacyjnych i klatkach schodowych. Szkło nadaje tym przestrzeniom lekkości, spaja je w logiczną i architektoniczną całość, a dzięki temu, iż może być gięte, daje dużo możliwości aranżacyjnych. 

Co równie ważne, w system GS Railing dzięki dostępnym czterem rodzajom profilu bazowego umożliwia montaż w nawet najbardziej skomplikowanych aranżacjach. Rzecz jasna, wykończenie kolorystyczne jest dostępne w anodowanych jak i lakierowanych profilach, co pozwala dopasować balustrady do charakteru i kolorystyki budynku. Poza tym profile sprawiają, że sam montaż balustrad jest szybki i bezpieczny. Pochwyty balustrad szklanych mogą być wykończone drewnem, stalą nierdzewną lub aluminium. 

Ponadto balustrady szklane przepuszczają światło, co naturalnie rozjaśnia pomieszczenia i powiększa je optycznie. Nie oznacza to, że musi być całkowite transparentne – w Glass System możemy uzyskać całkowicie transparentną powierzchnię lub o niskiej przezierności, w zależności od indywidualnych potrzeb.

GS Railing z Glass System – charakterystyka i zastosowanie 

Balustrady szklane z Glass System GS Railing to rozwiązanie, które spełnia wymagania dotyczące balustrad, zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. Czyni to z balustrad GS Railing produkt pewny, który nie zostanie zakwestionowany z powodu braku Krajowej Oceny Technicznej.

Oznacza to, że GS Railing może być stosowane w pomieszczeniach kategorii A (mieszkalnych), B (biurowych), C (do zgromadzeń, poza C5 – pomieszczeń ogólnie dostępnych dla tłumu) oraz D (handlowych). Innymi słowy, balustrady GS Railing są przystosowane do obciążeń poziomych o wartości 1,0 kN/m. 

Przeczytaj też:  Gładź, masa szpachlowa, czy gips szpachlowy. Odkryj różnice i zastosowania popularnych materiałów wykończeniowych

Maksymalna wysokość szklanych balustrad wynosi 1300 mm. Dodatkowym parametrem, który możemy dostosować, jest przezierność szkła. Wszystkie rozwiązania zostały przez nas przetestowane pod kątem ich trwałości i bezpieczeństwa. Badania obciążeniowe wykazały, iż GS Railing spełnia wymagania obiektów wspomnianych kategorii A, B, C i D. 

Balustrady szklane są doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie prostotę i minimalistyczny design. Brak zbędnych elementów i ozdobników sprawia, że pasują do różnych stylów wnętrz. W Glass System (https://glasssystem.com/) oferujemy produkty spełniające wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa i stosujemy szkło hartowane i laminowane, które dzięki swojej trwałości w razie wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń nie zagraża bezpieczeństwu.