Nie tylko jesienią odwiedza się groby bliskich. Również latem, kiedy to przyroda w pełni rozkwita, chcesz, aby nagrobki Twoich bliskich miały piękną i kolorową dekorację. Lato to najlepszy czas, aby skorzystać z kwiatów, ogromnych zniczy i innych akcesoriów, na przykład wstążek. Są takie kombinacje, które odmienią każdy grób, a jednocześnie oddają hołd zmarłym. W tym artykule podzielimy się z Tobą wiedzą, jak ozdobić nagrobek latem, korzystając ze zniczy szklanych i kolorowych kwiatów.

Dlaczego warto wybrać znicze szklane? 

Znicze szklane są wyjątkowe pod względem swojej estetyki. Cechują się delikatnością, elegancją i przez wielu uważane są za ładne znicze pasujące do każdego grobu. Idealnie sprawdzą się one latem, kiedy to szukamy delikatności i harmonii z otaczającą nas naturą. 

Znicze szklane wprowadzają delikatne światło, które dodaje spokoju i zachęca do refleksji. Takie egzemplarze są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Możesz wybrać ogromny znicz lub mniejszy, ale pełen zdobień. Szklane znicze umieść na specjalnej podstawce. Zapewnią one długi ogień i z pewnością przyciągną wzrok przechodniów. Wiele ładnych zniczy czeka na Ciebie w sklepie Znicze Fenix – sprawdź różnorodne egzemplarze.

Ładne znicze uzupełnij o barwne kwiaty

Kolorowe kwiaty są symbolem tęsknoty. Jesienią i zimą ciężko o naturalne dekoracje, dlatego latem wykorzystaj okazję i stwórz niepowtarzalną dekorację. 

Wybierz kolorowe kwiaty do dekoracji nagrobka, aby stworzyć radosną atmosferę pełną barw. Szczególnym pięknem cieszą się róże, margaretki, lilie czy stokrotki. Dodadzą one niepowtarzalnego piękna i koloru, dzięki czemu grób będzie się wyróżniał. Kwiaty możesz umieścić w wazonach, doniczkach lub wiązankach – tych zrobionych własnoręcznie, jak i kupionych w kwiaciarni. Całość uzupełnij wstążkami lub zielonymi elementami. 

Pielęgnacja dekoracji w ciepłe dni 

Kwiaty zachwycają swoim urokiem, a znicze zapewniają ogień, który jest symbolem wiecznej pamięci o bliskich. Jeśli chcesz, aby grób był udekorowany jak najdłużej, pamiętaj o regularnej pielęgnacji. 

Ze względu na intensywne promieniowanie słoneczne i wysokie temperatury, ważne jest, aby systematycznie dbać o dekorację nagrobka. Nie tylko podlewać kwiaty i wymieniać ładne znicze na nowe egzemplarze, ale również regularnie czyścić, usuwając kurz i brud. Zadbany grób to taki, któremu poświęcona jest uwaga – bez niej nawet najpiękniejsze kwiaty nie pomogą.