Nie wyobrażamy sobie naszego mieszkania bez drzwi. O ile jeszcze kuchnia otwarta na salon jest do przeżycia, to sypialnia czy też łazienka bez drzwi jest nie do zaakceptowania. Przekonajmy się zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Drzwi pełne lub przeszklone

Gdy odwiedzimy sklep jakim jest Castorama, to przed naszymi oczami ukażą się dziesiątki drzwi. Jak mamy wybrać te jedyne? Możemy mieć spory problem. Na pewno w pierwszej kolejności musimy wiedzieć, że większość osób decyduje się na takie same drzwi do całego mieszkania. Ewentualnie z innym wzorem czy też przeszkleniem. Wówczas całe nasze mieszkanie wygląda bardzo estetycznie oraz jak jedna wielka całość. Zastanówmy się, które drzwi będą pasowały do całego naszego mieszkania. Oferta Castorama drzwi pokojowe jest ofertą bardzo rozbudowaną. Jest nad czym się pochylić.

Musimy także zastanowić się czy wybieramy drzwi pełne lub przeszklone? Na pewno do łazienki musimy wybrać drzwi pełne. Jednak taki sam wzór drzwi możemy znaleźć w wersji przeszklonej. Oczywiście tych rodzajów drzwi jest cała masa. Pamiętać musimy, że wybierając drzwi przeszklone możemy liczyć na oświetlenie większe korytarza. Światło przenikające przez szyby daje super efekt. Zaoszczędzimy nieco na prądzie, ponieważ na korytarzu za dnia nie będziemy musieli doświetlać sztucznym światłem.

O czym jeszcze musimy pamiętać wybierając drzwi pokojowe?

Przeglądając ofertę Castorama drzwi pokojowe nie możemy się jedynie skupiać na estetycznych walorach. Bardzo ważne jest to, w którą stronę powinny się otwierać? Do wyboru mamy drzwi lewe lub prawe. Jeśli chodzi o przepisy prawa budowlanego nie znajdziemy tam paragrafu, w którą stronę powinny się otwierać drzwi wewnętrzne. Musimy mieć także na uwadze, że drzwi, które są otwierane na zewnątrz mogą utrudniać samo poruszanie się w komunikacyjnym ciągu.

Zdecydujmy także czy lepiej postawić na standardowe drzwi uchylne czy też przesuwne? Gdy mamy mały metraż mieszkania, to lepiej będzie postawić na drzwi przesuwne. Może nie prezentują się tak dobrze jak drzwi standardowe, ale i tak już zrobiły ogromny krok do przodu i przeszły niemałą metamorfozę. Każdy znajdzie takie drzwi przesuwne, jakie mu się podobają.

Pamiętajmy, aby dokonać dokładnych pomiarów drzwi. W innym wypadku można się rozczarować, gdy drzwi będą zbyt duże czy też zbyt małe. Oczywiście w Castoramie możemy zamówić drzwi wraz z montażem. Gdy nie mamy zbyt dużej wiedzy o drzwiach, to lepiej zaufajmy fachowcom.