Inteligentne systemy oświetlenia stanowią podstawę każdego smart domu. Znacznie podnoszą komfort codziennego funkcjonowania oraz pozwalają na obsługę urządzeń z dowolnego miejsca na świecie. Ogromną zaletą oświetlenia Philips Hue jest przy tym proste i intuicyjne sterowanie.

Jak działa system inteligentnego oświetlenie Philips Hue?

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. Pozwala na komfortowe wypełnianie codziennych obowiązków oraz odpowiada za tworzenie odpowiedniego nastroju w zależności od sytuacji. Coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodych osób, choć nie tylko, cieszą się systemy inteligentnego oświetlenia. Umożliwia ono zdalne, bezprzewodowe sterowanie. Większość producentów wprowadza dodatkową możliwość automatyzacji działania. Lampy włączają się o określonej porze lub wskutek uruchomienia innych urządzeń – w zależności od synchronizacji.

Jednym z najchętniej wybieranych systemów pozostaje Philips Hue. Wyróżnia się szerokim wyborem rozwiązań. Nowoczesne lampy stołowe, podłogowe, sufitowe oraz ścienne, staną się doskonałym uzupełnieniem projektu wnętrza – niezależnie od stylu aranżacyjnego. Oświetlenie dostępne na stronie: https://www.mediaexpert.pl/dom/inteligentny-dom/lampy/philips pozwala na stworzenie całego systemu oświetleniowego wewnątrz i na zewnątrz domu. Lampy doskonale sprawdzą się bowiem także w ogrodzie, na tarasie oraz na balkonie, poprawiając przy tym komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Jak można sterować żarówkami Philips Hue?

Systemem Philips Hue możesz sterować przy pomocy aplikacji mobilnej w smartfonie lub na tablecie. Ogromną zaletą oświetlenia jest prosta i intuicyjna obsługa, która nie wymaga zaawansowanej wiedzy technologicznej. Właśnie dlatego doskonale sprawdzi się niezależnie od wieku domowników. Instalacja pozwala jednocześnie na wygodne sterowanie głosem za pośrednictwem najpopularniejszych asystentów. Możesz w tym celu wykorzystać Siri (Apple), Alexę (Amazon) oraz Asystenta Google.

Producent przewiduje dodatkowo praktyczne programowanie, umożliwiając automatyzację systemu. Światła włączą się o określonej porze w zależności od Twoich potrzeb. Dodatkowo możesz zdecydować się na synchronizację systemu z innymi urządzeniami, co ułatwi natychmiastową zmianę parametrów. Chcesz zdecydować się na zakup pojedynczej żarówki, którą umieścisz w posiadanej lampie? W takiej sytuacji możesz sterować oświetleniem przy pomocy systemu Bluetooth. Ten sposób sterowania umożliwia obsługę maksymalnie 10 źródeł światła umieszczonych w jednym pomieszczeniu.

Kiedy warto kupić Philips Hue Bridge?

Jeśli planujesz założenie instalacji inteligentnego oświetlenia w całym domu, konieczne będzie dokupienie dodatkowego mostka Philips Hue Bridge. Centrum sterowania wystarczy podłączyć do domowego routera Wi-Fi. W ten sposób zyskasz dostęp do zaawansowanych funkcjonalności systemu za pośrednictwem specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne.

Warto pamiętać o tym, że system wyposażony jest w technologię Zigbee, która umożliwia podłączenie oświetlenia w dowolnym miejscu mieszkania bez ryzyka utraty łączności. Sama instalacja mostka jest wyjątkowo prosta. Wystarczy podłączyć go do routera przy pomocy dołączonego do zestawu kabla sieciowego. Urządzenie jest przy tym regularnie aktualizowane, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i funkcjonalność oprogramowania.