Suszarki elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają uniknąć rozwieszania mokrego prania na grzejnikach, drzwiach czy suszarkach stojących. Wiele osób powstrzymuje się przed zakupem tego funkcjonalnego urządzenia z powodu braku miejsca. Czy w małej łazience trzeba być skazanym na rozkładaną suszarkę? Nie, w takim wypadku rozwiązaniem są suszarki slim lub pralko-suszarki. Czym wyróżniają się oba rozwiązania? Kiedy się na nie zdecydować?

Suszarka slim – co ją wyróżnia?

Każdy, kto raz skorzystał z suszarki automatycznej, już nigdy nie zrezygnuje z komfortu, jakie daje. Wystarczy mokre pranie włożyć do urządzenia, ustawić odpowiedni program i po kilkudziesięciu minutach wyjąć suche, niemal wyprasowane, gotowe do schowania w szafie. W sklepach są suszarki o różnych rozmiarach, ale do małych mieszkań najlepiej wybrać modele slim. Wyróżnia je mniejsza głębokość do 55 cm. Mniejszy rozmiar w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności urządzenia. Do wielu modeli można załadować nawet 7-9 kg prania. Nowoczesne suszarki na pranie generują hałas podobny do tego, jaki wytwarza pralka. Producenci oferują suszarki kondensacyjne z pompą ciepła i z funkcją pary oraz suszarki wywiewowe. Pierwszy model jest bardzo wygodny, nie wymaga podłączenia do wentylacyjnej. Suszarka slim nie musi być podłączona do odpływu, ponieważ woda zbiera się w specjalnych pojemniczkach. Z tego powodu suszarki automatyczne nie muszą stać w łazience. Wiele osób trzyma urządzenia do suszenia ubrań schowane w szafach, na korytarzu czy w garderobie. Suszarka do małej łazienki może mieć różne programy suszenia, dopasowane do rodzaju suszonej odzieży. Dużym plusem urządzeń jest zmniejszenie wilgotności w domu. Mokre pranie może być przyczyną zawilgocenia ścian, a to tylko krok do rozwoju pleśni i grzybów, niebezpiecznych dla zdrowia.

Pralko-suszarka slim – komfort i funkcjonalność

Doskonałą alternatywą do suszarek są pralko-suszarki. To urządzenia, które łączą funkcje pralki i suszarki, pozwala zaoszczędzić miejsce w małym wnętrzu. Pralko-suszarka w wersji slim działa podobnie jak pralka. Urządzenie trzeba załadować, ustawić odpowiedni program prania oraz suszenia. W sklepie internetowym można znaleźć pralko-suszarki kondensacyjne, w których powietrze jest ogrzewane przez grzałki oraz urządzenia z pompą ciepła, które pozwalają suszyć ubrania w niższej temperaturze, bez obaw o zniszczenie. Wiele modeli ma dodatkowe opcje, ułatwiające użytkowanie np. zdalne sterowanie za pomocą smartfona. Pralko-suszarka slim to praktyczne rozwiązanie, które ułatwia codzienne życie. Pozwalają w krótkim czasie uprać i wysuszyć ręczniki, ubrania i bieliznę.

W sklepach są różne urządzenia do suszenia prania. Można wybrać tradycje stojące i wiszące suszarki lub dużo bardziej praktyczne urządzenia automatyczne. Warto dokładnie sprawdzić ofertę, bo nawet posiadacze małych łazienek mają duży wybór. Urządzenia w wersji slim pozwolą cieszyć się suchym i pachnącym pranie, bez potrzeby rozwieszania go po całym domu.