Zestawy ogrodowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Zamiast jeść posiłki w pomieszczeniu, można w sprzyjających warunkach pogodowych rozstawić stół i krzesła na łonie natury – czy to przed domem, czy na kempingu.

Zestawy ogrodowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Zamiast jeść posiłki w pomieszczeniu, można w sprzyjających warunkach pogodowych rozstawić stół i krzesła na łonie natury – czy to przed domem, czy na kempingu.

Dzięki rozkładanym zestawom ogrodowym nie trzeba się martwić o czasochłonne, a czasem też wymagające fizycznie przestawianie mebli w odpowiednie miejsce, chowanie ich na zimę czy transport. Składane i mające poręczny kształt walizki z rączką są łatwe w obsłudze. Rozkładanie stołu czy ławy jest tak szybkie, że zostaje nam dużo czasu na spędzenie miło czasu z rodziną czy przyjaciółmi. 

Dodatkowo zestawy ogrodowe wykonane z wytrzymałych, a do tego ładnych materiałów przez długi czas prezentują się elegancko, stanowiąc nie tylko element funkcjonalny, ale i ozdobę naszego ogrodu czy tarasu.

Z jakiego materiału wybrać zestaw ogrodowy?

Jeżeli szukamy mebli do ogrodu czy na taras, warto zainteresować się zestawami wykonanymi ze stali pokrytej technorattanem – bardzo wytrzymałym materiałem łączącym walory estetyczne rattanu z trwałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, dzięki której słońce i deszcz są mu niestraszne. Są to modele solidne i stabilne, niewymagające konserwacji i impregnacji. Do tego charakteryzują się eleganckim wyglądem, dzięki któremu będą ozdobą każdego ogrodu bądź tarasu.

Model KALINA, występujący w kilku opcjach kolorystycznych, jest przykładem takiego stabilnego, eleganckiego zestawu, który co prawda nie jest składany, ale za to prezentuje się znakomicie, a dzięki wyjątkowej wytrzymałości może nam służyć przez długie lata. Stolik z blatem ze szkła hartowanego oraz 2 fotele i wygodna sofa z poduszkami o 5-centymetrowej grubości zapewnią komfortowy odpoczynek na świeżym powietrzu.

Zestawy ogrodowe – wiele możliwości na każdą okazję

Jeżeli szukają Państwo opcji lżejszej, idealnej na wyjazdy, ale i spotkania we własnym ogrodzie (i nie tylko), warto spojrzeć na oferty zestawów turystycznych z aluminiową konstrukcją i blatem wykonanym z płyty MDF, na przykład w  modelu TRIP. Blaty występują w różnych opcjach kolorystycznych, a w komplecie są 4 krzesła turystyczne ze stalowym stelażem i siedziskami z wytrzymałego poliestru. Cały zestaw waży mniej niż 7 kg, więc bez żadnego problemu można go zapakować w samochód i wybrać się na piknik.

Ciekawą opcją jest też zestaw z konstrukcją wykonaną ze stali malowanej proszkowo i elementami wierzchnimi (blat, siedziska) wykonanymi z mocnego tworzywa sztucznego HDPE. W zestawie FETA BLACK na przykład znajduje się stół o długości 180 cm (po złożeniu 92,5 cm) oraz 2 ławki o tej samej długości (każda), Blat i siedziska są z HDPE, a zarówno ławy jak i stół posiadają specjalne blokady składania zapewniające stabilność po rozłożeniu. Zestaw, podobnie jak te wykonane z technorattanu, jest odporny na działanie warunków atmosferycznych i promieni UV. Po złożeniu stół i ławki tworzą praktyczne walizki. 

Jest to opcja solidna, ale składana, łącząca wybrane zalety zarówno mebli technorattanowych, jak i tych wykończonych płytą MDF.

Dla tradycjonalistów i wielbicieli drewna doskonałą opcją będzie zestaw piwny – solidny, oparty na stalowej konstrukcji stół z blatem z twardego drewna jodłowego, z dwiema ławami wyposażonymi w 3 nogi. Każda z nich wytrzyma obciążenie do 300 kg. Jest to propozycja dla osób poszukujących zestawu do postawienia w ogrodzie czy na tarasie, z uwagi na długość (170 cm) i wagę niespecjalnie nadającego się do transportu na piknik.

Powyżej podaliśmy kilka popularnych propozycji materiałów, z jakich wykonywane są zestawy ogrodowe. W zależności od potrzeb warto rozważyć, która opcja będzie najlepsza i najczęściej przez Państwa wykorzystywana. Można też oczywiście rozpatrzyć podwójny zakup: eleganckich mebli do ogrodu oraz zestawu turystycznego na wyjazdy.