Kolor limonkowy jest barwą jasnozieloną z domieszką koloru żółtego. Jej nazwa pochodzi od bardzo charakterystycznego odcienia koloru owocu limonki. Drzewa tropikalne o owocach soczystych mogą się okazać inspiracją do aranżacji barwnych w egzotycznym stylu. Musimy przyznać, że limonkowy jest niesamowicie modnym kolorem, który już na zawsze zagościł w wielu wnętrzach. Co więcej nic nie zapowiada jego odejścia.

Kolor limonkowy we wnętrzach

Aby we wnętrzu łączyć prawidłowo kolory, powinniśmy się posługiwać narzędziem podstawowym pracy projektanta wnętrz, a więc kołem kolorów. Barwy, które są na nim rozmieszczone umożliwiają nam prawidłowe zestawienie kolorów. Kolor limonkowy na takim kole kolorów występuje w sąsiedztwie koloru żółtego oraz zielonego. Poprawne oraz zachowawcze jest także łączenie z odcieniami niebieskiego oraz turkusem. Osobom bardziej odważnym poleca się bardzo wysoki kontrast kolorów. Przykładem jest chociażby kolor limonkowy z kolorem czerwonofioletowym. Ten kolor dokładnie występuje naprzeciwko limonki na palecie kolorów. Musimy przyznać, że limonka także wygląda bardzo intrygująco z czernią.

Czy limonka na ścianach to dobry pomysł?

Kolor limonkowy jest kolorem niezwykle intensywnym. Może męczyć nasz wzrok przy zastosowaniu na sporej powierzchni, szczególnie przy odcieniach najbardziej jaskrawych oraz najbardziej neonowych. We wnętrzach, które znajdują się od południowej strony tenże efekt może potęgować dosyć silne nasłonecznienie. Korzystniej będzie stosować limonkę jako barwną plamę na powierzchni ograniczonej, która ożywić ma przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest także rozbielenie limonki poprzez jej zastosowanie w otoczeniu białych dodatków oraz mebli. Ciekawie również może wyglądać farba w limonkowym kolorze, która jest zestawiona z białą okienną stolarką oraz także białymi drzwiami.

Dodatki limonkowe do kuchni

Musimy także wiedzieć, że energetyczna limonka ożywi zabudowę achromatyczną kuchenną. Fronty w kolorach szarości, bieli czy też czerni komponują się doskonale z dodatkami, które są w kolorze limonkowym. Przykładami akcentów limonkowych barwnych mogą być chociażby blender, toster bądź nawet młynki do soli czy też do pieprzu. Bardzo popularne jest także zastosowanie pasa roboczego kuchni limonkowego, na przykład z dobrej jakości lakierowanego szkła.

Jak widać na załączonym obrazku kolor limonkowy jest odważnym kolorem, który się przepięknie prezentuje między innymi w kuchni. Bawmy się kolorami. Na pewno stworzymy przestrzeń niebanalną, która będzie robiła na wielu osobach ogromne wrażenie.