Kolor musztardowy jest mocnym przełamanym odcieniem żółtego. Przywołuje on styl vintage. Tworzy bardzo harmonijne duety z czernią, szarością, bielą i nie tylko. Także podkreśla przytulność tkanin miękkich, a idealnie prezentuje się na meblach pokrytych tapicerką. Możemy to także użyć jako kolor ściany.

Jakim kolorem jest kolor musztardowy?

Nie da się ukryć, że ciepłe kolory wracają do łask. W trendach coraz więcej mamy pomarańczowego, czerwieni, rubinu oraz różnego rodzaju wcieleń żółtego. W tym znajduje się także ochra oraz także kolor musztardowy. Pomimo, że się on nam kojarzy z duszą, świetnie się prezentuje także w aranżacjach nowoczesnych.

Kolor musztardowy jest jednym z odcieni żółci, jednak troszkę przybrudzony oraz lekko ciemniejszy. Powstaje on z mieszanki żółtego podstawowego z dodatkiem złota oraz brązu. Ta barwa jest niezwykle elegancka, szlachetna oraz bardzo ciekawie dekoruje, a do tego na pierwszy plan wybija pierwszy żółty.

Dzięki temu w neutralnych oraz stonowanych kolorystycznie wnętrzach służy jako akcent żywy oraz wyrazisty. Jednak bez ryzyka, że zepsujemy całą harmonię wystroju. Do trendów wraca moda na tak zwany mid-century design. Z takimi kolorami jak oliwkowa zieleń czy też bordo tworzy zestawienia barwne intrygujące, niemniej także polubi sąsiedztwo innych kolorów.

Łączenie koloru musztardowego

Na początek należy zwrócić uwagę na łatwe oraz bezpieczne zestawienia. Kolor musztardowy warto przede wszystkim łączyć z bielą, naturalnym drewnem, szarością oraz także z subtelnymi kolorami ziemi. Polecamy szczególnie dodatki musztardowe, które ożywiają ładnie wystrój oparty na barwach już wspomnianych: poszewki, pledy, naczynia, zasłony czy też dywany. Osoby odważniejsze sięgnąć mogą po fotele musztardowe czy też po musztardową sofę. Szczególnie warto wybrać te, które są tapicerowane welurem. W tenże sposób doprawimy wnętrze specjalną nutką elegancji w klimacie stricte retro.

Czy są jakieś inne połączenia sprawdzone? Kolor musztardowy prezentuje się świetnie w towarzystwie pomarańczy, bordo, przybrudzonej czerwieni oraz marsali. Miłośnicy ciemniejszych kolorów mogą zestawić kolor musztardowy nawet z czernią, purpurą oraz z granatem.

Na sam koniec warto dodać, że nie należy bać artystycznych oraz twórczych połączeń. Chociaż obecnie musztardowy kojarzy się nam z klasyką to jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz kochali go projektanci nowoczesnych oraz awangardowych projektów mebli. Jeśli oczekujemy efekt lekkości oraz energii, to kolor musztardowy powinniśmy zestawić z różem.