Wśród zgiełku i chaosu największej galerii handlowej w Gdyni ukrywa się oaza dla zmęczonych zakupami i hałasem klientów. Cukiernia BŁOGO to nowatorski koncept, który nie tylko zapewnia odpoczynek, ale również kusi wyjątkowymi smakami, a oczy rozkoszują się pięknym otoczeniem. Za stworzenie tej wysmakowanej przestrzeni, inspirowanej składnikami cukierniczymi, odpowiedzialne jest Biuro Kreacja pod przewodnictwem Doroty Terleckiej.

Raj dla podniebienia

Ciasta produkowane pod marką Błogo cieszą się uznaniem i popularnością w Trójmieście. Otwarcie pierwszego sklepu to dla Inwestora znaczące wydarzenie, dlatego też projekt tego wyjątkowego miejsca powierzono pracowni Biuro Kreacja.

Zanim rozpoczęliśmy projekt, odbyliśmy kilka wizyt w galerii, żeby poczuć atmosferę tego miejsca. Wszystkie sklepy wręcz krzyczą kolorami, a monitory świecą reklamami. Postanowiliśmy że cukiernia BŁOGO ma być oddechem świeżego powietrza – spokojem w tym całym zakupowym szaleństwie. Naszym celem było stworzenie miejsca, które wyróżnia się oferując coś innego niż sąsiadujące sklepy – takiego w którym można odpocząć i zrelaksować się w spokojnym otoczeniu. Inwestorzy zdecydowali się na otwarcie pierwszego lokalu pod tą marką, więc mieliśmy pełną dowolność stylistyczną – opowiada projektanta Dorota Terlecka, właścicielka pracowni Biuro Kreacja.

W cukierni dominują stonowane odcienie różu i ciepłego brązu, tworząc elegancką, a zarazem przyjemnie stonowaną atmosferę, która sprzyja wyciszeniu i relaksowi – coś, czego pragnie każdy zmęczony klient galerii handlowej. Na ścianach i ladzie umieszczono płytki, które przywodzą na myśl słodki smak i aromat czekolady – coś, co kojarzy się z przyjemnością i komfortem. Matowe powierzchnie zostały urozmaicone błyszczącymi elementami, przypominającymi lukier na świeżo upieczonych ciastach. Te subtelnia nawiązania są prawdziwą ucztą dla zmysłów, dodając zarazem głębi i charakteru przestrzeni.

Polski design w otoczeniu pełnym smaków

Meble, doskonale komponujące się z resztą wnętrza, pochodzą od polskich marek, w tym od MOTIV HOME.

Bardzo cenimy sobie polski design, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, kreatywnością i unikalnym stylem. Chcieliśmy żeby nasz projekt mógł odzwierciedlać te wartości, dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na korzystanie z rodzimych mebli – tłumaczy Dorota Terlecka.

Polski design wsparty wyśmienitymi połączeniami kolorystycznymi i inspiracjami cukierniczymi stworzył wyjątkową przestrzeń, oferującą nie tylko wypoczynek i chwilową ucieczkę od rzeczywistości, lecz także niezapomniane doznania smakowe i wizualne. To wnętrze, w którym każdy, choćby na chwilę, będzie mógł poczuć się BŁOGO.

Projekt wnętrza: Dorota Terlecka, Dominika Janowska 

Projekt logotypu: Ania Witkowska 

Zdjęcia: Alka Murat