Brakuje Ci miejsca na okrycia wierzchnie, a do tego Twój przedpokój jest bardzo niefunkcjonalny? Powinieneś coś z tym zrobić. Z pomocą (jak już wiele razy) przychodzi Ikea. Wieszak Ikea to świetna propozycja, która może mieć ogromny wpływ na funkcjonalność przedpokoju. Jaki wieszak wybrać?

Przedpokój – także musi spełniać swoje funkcje

Nie da się ukryć, że przedpokój w naszym mieszkaniu czy też w naszym domu wyglądają dosyć ubogo. Czasami znajduje się w nich jedynie wycieraczka i nic więcej. Czy taki był zamysł jak się tutaj wprowadziliśmy? Nie do końca. Wielu osobom po prostu na przedpokój brakuje budżetu. Najczęściej właśnie przedpokój remontujemy i urządzamy na sam koniec.

Jest to olbrzymi błąd. Przedpokój najczęściej nie jest zbyt duży. Nie umieścimy w nim zbyt dużo mebli, a więc także nie będzie nas to zbyt dużo kosztowało. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie co musi zawierać nasz przedpokój, a co jest zbędne i możemy sobie darować?

Na pewno wieszak Ikea to fajna propozycja. Oczywiście wybór wieszaka nie jest taką oczywistą sprawa. Bowiem ich wybór jest w Ikei bardzo duży. Gdy nasz przedpokój rzeczywiście jest bardzo malutki, to pomyślmy o wieszaku wolnostojącym – takim, który możemy spotkać w restauracjach, gdzie odwieszamy kuchnię.

Jednak poleca się do domów wieszaki bardziej zabudowane. Można je już nazwać garderobą. Wówczas mamy zarówno wieszaki, ale także szafkę, w której możemy schować buty czy też okrycia wierzchnie.

Nie przytłocz tego wnętrza

Gdy wybieramy pojedynczy wieszak czy też garderobę z wieszakami, to weźmy pod uwagę przede wszystkim metraż przedpokoju. Jeśli jest rzeczywiście malutki, to bądźmy czujni. Bowiem bardzo łatwo jest przytłoczyć jego wnętrze. Jeśli chcemy powiększyć (przynajmniej optycznie) swój przedpokój, to powieśmy na ścianie w sposób poziomy lustro. Przekonamy się, że drobna sztuczka naprawdę może zdziałać cuda. W przedpokoju powinniśmy także unikać zbyt wielu dekoracji. Dzięki temu mamy przestrzeń, która nie jest niczym przytłoczona.

Inne gadżety do przedpokoju

Pamiętajmy, że przy okazji zakupu wieszaka w Ikei jesteśmy w stanie także kupić wiele innych akcesoriów oraz gadżetów do przedpokoju. Wycieraczka, łyżka do butów, ociekacz na parasole czy też ociekacz na buty na pewno nam się przydadzą. To wszystko kupimy przy jednej wizycie sklepowej. To się nazywa oszczędność czasu. Pieniądze także zaoszczędzimy w Ikei, ponieważ wszelkie produkty są naprawdę w korzystnych cenach. Można wręcz powiedzieć, że są wręcz bardzo tanie.