13 czerwca o godzinie 19:00 w Centrum Designu Domoteka odbędzie się otwarcie wystawy prac Tomasza Bieńka, znanego malarza i grafika. Ekspozycja zatytułowana „Uchwycić to, co nieuchwytne” przedstawi fragmenty trzech różnorodnych cyklów obrazów, które łączy głęboka metafizyczna refleksja artysty.

Pierwszy z nich, „Światło/Cień”, to najnowsza seria badająca złożoną dynamikę między światłem a cieniem oraz między świadomością a podświadomością. Bieńko wykorzystuje różnorodne tekstury, aby stworzyć na płótnie wyraźne kontrasty, które skłaniają do refleksji.

Tomasz Bieniek cykl Dwór Heroda

Kolejny cykl, „Dwór Heroda”, czerpie inspirację z chrześcijańskiej historii, przekształcając ją w opowieść o wewnętrznym rozdarciu i konfrontacji między kulturowymi normami a indywidualną drogą do niezależności. Artysta przetwarza motywy z tradycji chrześcijańskiej, by stawiać uniwersalne pytania w świeckim kontekście.

Tomasz Bieniek cykl Światło Cień

Trzeci cykl, „Małpi Gaj”, za pomocą alegorycznych przedstawień małp, które symbolizują ludzkie instynkty i prymitywne skłonności, zmusza do refleksji nad ludzką kondycją, naturą oraz relacjami społecznymi. Ekspozycja w Domotece pozwoli odwiedzającym zanurzyć się w głębokie artystyczne doświadczenie, gdzie każdy obraz staje się mostem łączącym rzeczywistość z metafizyką.

Tomasz Bieniek, w swoich trzech cyklach obrazów, nie tylko bada duchowe i moralne aspekty ludzkiego doświadczenia, ale również inspiruje do uniwersalnych przemyśleń, wykraczając poza kontekst religijny. Artysta tworzy most między tradycją a nowoczesnością, łącząc sacrum i profanum, co nadaje jego twórczości głębsze znaczenie i zachęca odbiorców do refleksji.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 czerwca o godzinie 19:00 w Centrum Designu Domoteka przy ulicy Malborskiej 41 w Warszawie. Ekspozycja będzie dostępna do końca wakacji, oferując odwiedzającym unikalną okazję do zanurzenia się w artystyczne poszukiwania Bieńka.

Wystawa Tomasz Bieńka w Domotece

Tomasz Bieniek (ur. 1980) ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2005 roku. Jego podejście do malarstwa jest głęboko zakorzenione w grafice, co widać w jego ekspresyjnych gestach graficznych oraz ograniczonej palecie kolorów. Artysta aktywnie działa także w branży reklamowej, tworząc ilustracje i storyboardy.

Wystawa Tomasz Bieńka w Domotece

Więcej informacji o twórczości Tomasza Bieńka można znaleźć na jego stronie internetowej: www.bieniektomek.com.

Oprac. na podst.: mat. prasowe Domoteka