Netcompany, rozłożone na trzech piętrach warszawskiego biurowca P180, to przestrzeń biurowa zaprojektowana przez BIT CREATIVE dla ponad 500 osób pracujących w branży IT. Architekci skupili się na duńskim konceptie hygge, tworząc miejsce, które łączy prostotę, elegancję i ergonomiczność, sprzyjające współpracy i indywidualnej pracy.

Głównym założeniem projektu było zachęcenie pracowników do powrotu do biura po pandemii. Stąd w projekcie królują głównie stonowane kolory – szarości połączone z ciepłymi tonami drewna. Te kolory dominują nie tylko na ścianach i sufitach, ale też w aranżacyjnych detalach, które przełamują minimalistyczny styl, dodając wnętrzu charakteru.

Ciągłość open space’ów została przełamana za pomocą wykorzystania różnych rodzajów szafek na szczytach biurek oraz przepierzeń o nieregularnym wzorze. Do wykończeń ścian sal konferencyjnych zaproponowaliśmy szereg różnych typów wykończeń opartych na kolorach bieli i szarości, które są bazą ponadczasowej elegancji. Na ścianach widnieją panele tapicerowane w formie kwadratów, pasów przełamanych ciemniejszymi odcieniami, pas filcu w białej ramie, drewniany laminat gładki jak również w formie listewek, filc fazowany ze żłobieniami, tablice w formie pasa za tv w białej ramie oraz wiele więcej – opowiada architekt Barnaba Grzelecki.

Klient postawił na stworzenie przestrzeni biurowej, która umożliwia zarówno pracę indywidualną, jak i zespołową, a także na organizację większych wydarzeń. Z uwagi na liczbę pracowników, zdecydowano się na open space jako dominującą formę aranżacji, zapewniającą każdemu komfort pracy. Jednak, aby umożliwić skupienie i zachować prywatność, przestrzenie robocze zostały podzielone za pomocą wyższych i dłuższych szafek z roślinnością oraz niestandardowych przegród z paneli akustycznych, które równocześnie służą jako tablice. Ponadto, dla organizacji przestrzeni osobistej każdy pracownik otrzymał dedykowaną szafkę.

Obszerną część biura stanowi kantyna, zaprojektowana do obsługi ponad 500 osób, co stanowi około jednej szóstej całej powierzchni kondygnacji. Kantyna jest dostępna przez kilka wejść, w tym główne z holu wind oraz boczne, co ułatwia dostęp z różnych części biura. Dzięki zastosowaniu rozwiązań izolacji akustycznej, kantyna nie zakłóca przestrzeń open space, co jest kluczowe dla komfortu pracy.

Wydzielone jest w niej pomieszczenie do przygotowania dań dla zespołu cateringowego, który może rozkładać posiłki na dwóch wyspach z bemarami w centralnej części pomieszczenia. Przestrzeń stołówkowa podzielona jest na kilka mniejszych o różnych formach. Znajdują się w niej niskie stoły, pojedyncze stoliki z tapicerowanym siedziskiem na wymiar, wysokie stoły grupowe jak i pojedyncze z widokiem na miasto. Wydzielona została również bardziej kawiarniana przestrzeń za pomocą przepierzenia z zielenią – tłumaczy architekt Malwina Klimowicz.

W nowoczesnej przestrzeni biura Netcompany zorganizowano funkcjonalną zabudowę kuchenną wyposażoną we wszystkie niezbędne udogodnienia. Pracownicy mają do dyspozycji liczne ekspresy do kawy, pełnowymiarowe lodówki, chłodziarki z napojami, dystrybutory wody, mikrofalówki, zmywarki, a także punkty do segregacji odpadów i nalewak alkoholu dostępny po godzinach pracy.

Dodatkowo, w całym biurze rozmieszczone są mniejsze punkty kawowe, które codziennie służą pracownikom. Ich wnętrza utrzymane są w ciepłej i eleganckiej stylistyce, z dominującym drewnem oraz marmurowymi wzorami na blatach i ścianach. Wyspy kuchenne przyciągają uwagę detalem subtelnie fazowanych krawędzi, a sufity zdobią stalowe konstrukcje z dekoracyjnymi oprawami oświetleniowymi z widocznymi żarnikami, co stanowi spójny element projektowy w całym biurze.

Inwestor: Netcompany

Lokalizacja: Biurowiec P180, Warszawa

Projekt: BIT CREATIVE w składzie: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel, arch. Malwina Klimowicz

Zdjęcia: Fotomohito