Kobierzyce, niewielka miejscowości pod Wrocławiem, cieszy się rosnącym zainteresowaniem, oferując bardzo dobry dojazd do stolicy Dolnego Śląska, a jednocześnie obfitując w przestrzeń, zieleń i świeże powietrze. To właśnie tutaj znajduje się 30-metrowe mieszkanie, które Inwestor zakupił pod wynajem. O pomoc w jego aranżacji zwrócił się do Anny Smardz z pracowni Marmur Studio, której z sukcesem udało się wydobyć urokliwy klimat wnętrza na poddaszu. Przytulne mieszkanie urządzone w stylu soft minimal zostało wynajęte w 4 dni!

Zanim jednak to się stało, architektka musiała pokonać szereg wyzwań. Głównym z nich była konstrukcja dwupokojowego mieszkania zlokalizowanego na ostatnim piętrze, gdzie skosy w każdym pomieszczeniu ograniczały możliwości aranżacyjne. Mimo że powierzchnia podłogi to 40-metrów kwadratowych, faktyczna przestrzeń użytkowa została zredukowana do 30-metrów kwadratowych. Dodatkowym utrudnieniem był stosunkowo niewielki budżet, dlatego też większość wyposażenia pochodzi z marketów budowlanych i meblowych. Mimo tych ograniczeń, dzięki starannemu doborowi elementów, udało się stworzyć spójne i stylowe wnętrze, które efektywnie wykorzystuje dostępną przestrzeń.

Proste rozwiązania i ciekawe detale

Mieszkanie zachwyca aranżacją w stylu soft minimal, który charakteryzuje prostota, elegancja i dbałość o detale. Inwestorowi zależało na przytulnej atmosferze, dlatego architektka postawiła na jasne, ciepłe barwy, które doskonale komponują się z miękkim, naturalnym światłem słonecznym wpadającym przez duże okna dachowe. Uroku wnętrzu dodają także starannie dobrane meble, w tym stylowe niemieckie krzesła z lat 60. od Bähre Mignon Möbel, kupione na aukcji internetowej, oraz eleganckie szafki nocne na smukłych nóżkach, które razem tworzą spójną i estetycznie dopracowaną całość.

Nowoczesne akcenty w czerni, takie jak kuchenna zabudowa, jadalniany stół, stolik kawowy czy pojemna szafa, a także zróżnicowana oprawa oświetleniowa i drobne dekoracje nadają wnętrzu nowoczesny, nieco drapieżny charakter. Uwagę przyciąga kinkiet w kuchni, którego zgrabna forma elegancko kontrastuje z minimalistycznym aneksem kuchennym. Takie detale stanowią „wisienkę na torcie” aranżacji, podkreślając jej unikatowy charakter.

Estetyka i funkcjonalność

Opracowanie funkcjonalnego planu mieszkania, który skutecznie wykorzysta podłużne pomieszczenia i trudną przestrzeń ze skosami, stanowiło kluczowy etap projektu realizowanego przez Annę Smardz. Udało się jej efektywnie zaaranżować wszystkie niezbędne funkcje, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i przejrzystości wnętrza. Mimo ograniczonego metrażu, w strefie dziennej wyraźnie wyodrębniono poszczególne funkcje: kuchenną, wypoczynkową oraz jadalnianą. Oddzielnie zlokalizowana sypialnia zapewnia intymność i spokój, oferując przy tym funkcjonalną garderobę i zachowując minimalistyczny charakter.

Udało się także wygospodarować dodatkowe miejsce do przechowywania. W sypialni we wnęce wydzielono garderobę, a na wejściu do mieszkania dodano dużą szafę, która nie tylko zwiększyła komfort i funkcjonalność wnętrza, ale także skutecznie oddzieliła przedpokój od kuchni. Najmniejszym pomieszczeniem jest łazienka, której optyczne powiększenie uzyskano dzięki lekkiej zabudowie i jasnym płytkom. Mimo ograniczonego metrażu, mieszkanie w Kobierzycach pod Wrocławiem zachowuje wygodę i przytulny charakter.

Projekt wnętrza: Marmur Studio
Zdjęcia: ZASOBY STUDIO

O pracowni:
Marmur Studio to studio projektowania wnętrz z Wrocławia, które prowadzi architekt wnętrz Anna Smardz. Każdy projekt powstaje przy współpracy z zaufanymi projektantami i wykonawcami.”Zajmujemy się projektowaniem wnętrz i jesteśmy z Wrocławia. Skupiamy specjalistów różnych dyscyplin odpowiadających za projekt i realizację projektów wnętrz oraz projektów architektonicznych. Zdobyta wiedza pozwala nam realnie patrzeć na cały proces inwestycyjny i uwzględnić jego wszystkie aspekty – ekonomiczne, estetyczne i użytkowe – z zachowaniem odpowiednich proporcji.” – czytamy na stronie https://marmurstudio.com/