Damian Michałowski to polski dziennikarz i prezenter radiowo-telewizyjny, który rozpoznawalność zdobył dzięki roli jednego z prowadzących poranny program Dzień dobry TVN. Sprawdziliśmy, jak sympatyczny prezenter mieszka. Jesteście ciekawi? Czytajcie dalej!

Kim jest Damian Michałowski?

Damian Michałowski urodził się 2 września 1988 roku w Zielonej Górze. Jest absolwentem wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Damian Michałowski — kariera

Swoją dziennikarską karierę rozpoczął w 2006 roku w Akademickim Radiu Index w Zielonej Górze. W 2008 roku związał się redakcją sportowej Radia TOK FM w Warszawie, gdzie pełnił funkcję redaktora sportowego. Od 2010 roku pracuje w Radiu Zet. Początkowo czytał i przygotowywał serwisy sportowe, następnie został współprowadzącym programów: Uważam ZET oraz Dzień dobry bardzo.

Jako reporter Radia Zet pojawiał się między innymi w Voice od Poland, Szansa na sukces, Czar par czy Mam talent. W 2017 roku prowadził w telewizji Polsat program Wyspa Przetrwania. Związany był również z telewizją muzyczną 4fun.tv, w której prowadził program lifestyle’owy Wielka Wylewka.

Od marca 2020 roku razem z Pauliną Krupińską prowadzi poranny program Dzień Dobry TVN. Od listopada 2021 roku razem z Sebastianem Szczęsnym prowadzi studio między zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich na antenie telewizji TVN i w serwisie Player.pl.

Damian Michałowski — życie prywatne

W czerwcu 2017 roku Damian Michałowski wziął ślub z Polą, o której nie wiadomo wiele, poza tym, że jest jego menadżerka. Para doczekała się dwójki dzieci: Henryka -urodzonego w 2016 roku i Heleny, która przyszła na świat w 2019 roku. Dziennikarz często podkreśla, że ojcostwo to jego najważniejsza rola w życiu i wielkie, spełnione marzenie.

Bycie dobrym ojcem w obecnych czasach to jest bycie ojcem wrażliwym. Ja się kompletnie tego nie wstydzę, że przytulam dzieci, że mówię im „kocham cię”, że jestem aktywny w ich życiu — przyznał przyznał w jednym z wywiadów.

Pasją Damiana Michałowskiego jest sport, w wolnych chwilach uprawia biegi.

Damian Michałowski — Instagram

Dziennikarz prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ojciecredaktor. Aktualnie jego profil obserwuje 72,4 tysięcy osób. Damian Michałowski publikuje tu chętnie zdjęcia swoich dzieci, a z jego relacji wynika, że est fanem podróży i dobrego, ale zdrowego jedzenia.

Jak mieszka Damian Michałowski?

W 2021 roku Damian Michałowski wraz z rodziną wyprowadził się z Warszawy do otoczonego lasem domu za miastem. Wcześniej żyli w mieszkaniu, które od dawna pragnęli zamienić na większą przestrzeń.

Dziennikarz podkreśla, że była to wyjątkowa trafna decyzja, a życie w otoczeniu natury sprawia mu ogromną radość i pozwala zrelaksować się po intensywnych zawodowo dniach w stolicy.

Znajdujący się w pobliżu lasu dom posiada okazały ogród, z gustownym tarasem w cieniu drzew oraz placem zabaw. Takim, o jakim mężczyzna marzył będą dzieckiem.

Zawsze chciałem mieć własny plac zabaw. Nie lunapark, a zwykły, bezpieczny, prosty plac zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie i najważniejsze domek, który oczywiście jest nie „domkiem”, a bazą (…). Za dzieciaka mieszkałem w wielkiej płycie, więc te marzenia musiały chwile poczekać (…). Jestem zachwycony efektem. Plac zabaw jest doskonały. A wracając do dzieciaków… Jak ładnie poproszą, to też będą mogły się ze mną pobawić. W końcu, gdyby nie one, tego placu zabaw nie byłoby nigdy — napisał na swoim Instagramie niedługo po przeprowadzce.

Ze zdjęć, które Damian Michałowski publikuje na swoim Instagramie, można zresztą wywnioskować, że jest on bardzo rodzinnym człowiekiem, a swoim pociechom bardzo często organizuje różne zabawy edukacyjne.

Posiadanie działki wokół domu wiąże się oczywiście z wieloma obowiązkami. Jak ostatnio zdradził Michałowski, tej jesieni grabie stały się jego najlepszym przyjacielem.

Poznajcie mojego największego przyjaciela tej jesieni. To Pan Grabek. Nie rozstaję się z nim praktycznie codziennie.

We wnętrzu domu dziennikarza królują stonowane barwy, głównie biele i beże, oraz drewniane elementy. Rodzina wypoczywa w przytulnym salonie, gdzie niedaleko sporego regału z książkami wydzielono kącik do czytania z wygodnym szezlongiem. Tę część domu ozdabiają liczne zielone rośliny. W słoneczne dni przez przestronne światła wpada tutaj mnóstwo światła. Uwagę w salonie przyciąga beżowa kanapa oraz oryginalna niska, drewniana szafka RTV, nad którą wisi telewizor. Wisi tu także designerska huśtawka w białym kolorze.

(…) Mamy w domu obiekt westchnień z lat dziecięcych – huśtawkę w salonie! Dzieci zachwycone, ale muszę swoje odczekać w kolejce — przyznał prezenter.

Tuż obok salonu znajduje się jadalnia, w której widzimy piękny drewniany stół, który z powodzeniem pomieści rodzinę i gości. Kuchnia dziennikarza, w której dominuje biały kolor, jest bardzo minimalistyczna, ale nie brakuje to niezbędnych sprzętów, w tym ekspresu do kawy. Stoi tutaj też niewielki stolik w porównaniu do tego w salonie.

Rodzina z okien domu może dzień w dzień podziwiać malownicze widoki.

Do sypialni oraz łazienek prowadzi długi, biały korytarz. Podłoga wykonana jest z drewnianych klepek ułożonych w jodełkę, a ściany zdobią liczne obrazy i drewniane dekoracje.

Pokoje dzieci to idealne miejsce do zabaw i relaksu. Ściany pokryte zostały piękną tapetą, a drewniane meble doskonale współgrają z kolorystyką wnętrza.

Zupełnie inaczej wygląda sypialnia dziennikarza i jego żony. Dominują tu ciemne barwy: ściany pomalowano na kolor grafitowy, w tym samym kolorze jest także łóżko z dekoracyjnym, pikowanym zagłówkiem. Po obu jego stronach, na ścianie, znajdują się dekoracyjne lampki nocne z podstawą w kolorze miedzianym. Obok łóżka znajdują się drewniane stoliki nocne w nieco ciemniejszym odcieniu niż deski na podłodze. Pod oknem ustawiono niewielki stolik, a przytulności wnętrzu nadają kwiaty z olbrzymimi, zielonymi liśćmi.

Utrzymana w bieli łazienka przełamana została czarnymi akcentami. Ściany pokryto większymi, kwadratowymi kaflami, natomiast na podłodze znajduje się drobna mozaika.

Dom posiada również przestronny balkon, na którym w okresie wiosenno-letnim kwitną kwiaty. Podłoga pokryta jest drewnianymi deskami, podobnymi do tych, które są we wnętrzu mieszkania.