Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć nasze dzieci obcowania z naturą. Poszanowanie dla środowiska naturalnego jest bardzo ważne. Warto spędzać na świeżym powietrzu mnóstwo czasu. Dlatego gdy zbliża się weekend zaplanujmy fajny wypad, podczas którego cała rodzina będzie się dobrze bawiła. Takim miejscem są z pewnością Ogrody Tematyczne Hortulus Dobrzyca.

Kiedy możemy odwiedzić to miejsce?

Hortulus Dobrzyca to ogrody, które zapraszają nas od wczesnej wiosny, aż do początku zimy. Bardzo ważne jest to, że ogrody znajdują się w ciepłej klimatycznej strefie 7b. W tej strefie zimy są wyjątkowo łagodne oraz występuje o wiele więcej opadów niż w innych rejonach naszego kraju. W ogrodach możemy podziwiać ponad sześć tysięcy gatunków oraz odmian roślin. Znajdziemy tutaj także gatunki unikatowe oraz bardzo egzotyczne.

Na co musimy być przygotowani?

Musimy być przygotowani na dzień pełen wrażeń. Czeka na nas trzydzieści różnych oraz oddzielnych tematycznych ogrodów. Rozciągają się one na obszarze ponad 4h. Jakie ogrody możemy podziwiać? Na pewno ogród leśny oraz ogród skalny. Znajdziemy także ogrody, w których znajdziemy elementy sztuki oraz kultury narodowej. Wśród nich warto wymienić ogród francuski, japoński czy też śródziemnomorski. Nie zapomnijmy o ogrodzie angielskim, gdzie mamy okazję podziwiać zaprojektowane ogrody zmysłów. Każdy z tych ogrodów pobudza przeróżne zmysły człowieka. Wzrokiem zawładną ogrody światła, barwy i cienia. Jeśli chodzi o słuch, to mamy okazję usłyszeć szelest, szum czy też dźwięk traw i ogrodów wodnych. Zapach to oczywiście aromat i woń wprost z ogrodów ziołowych. Nie zapomnijmy zerknąć do pięknego rosarium w angielskim stylu.

Dla kogo ta wycieczka?

Wycieczka ta jest idealnym sposobem na spędzanie czasu naprawdę dla całej rodziny. W ogrodach tych świetne będą się bawić dzieci oraz osoby dorosłe. Jednak prawdziwa frajda zapowiada się dla osób, które pasjonują się ogrodnictwem. Mając nieco kreatywności możemy co nieco podpatrzeć i przenieść do swojego przydomowego ogródka. Wszystko jest możliwe. Musimy jedynie mieć chęci do działania. Ogrody w Dobrzycy warto odwiedzić podczas każdej pory roku. Zaobserwować możemy wówczas jak zmieniają się rośliny. Jest to także dla naszych dzieci bardzo cenna lekcja. Nauczą się tam o wiele więcej, niż na lekcjach przyrody. Nie ma nic lepszego, niż lekcja w pięknym plenerze oraz ze swoimi najbliższymi. Polecamy serdecznie to miejsce.