Warszawa, miasto pełne kontrastów, zarówno nowoczesne, jak i głęboko zakorzenione w tradycji, wkrótce zostanie ukazana w obiektywie trzech utalentowanych fotografów: Urszuli Śliz, Marii Louceiro i Tianjuna Li. Są to zwycięzcy artystycznej rezydencji „Art Lives Here” organizowanej przez Leonardo Hotels, którzy przez prawie trzy tygodnie będą czerpać inspiracje z życia stolicy.

Leonardo Hotels z radością ogłasza wyniki konkursu „Art Lives Here by Leonardo Hotels”. W tegorocznej edycji, jury w składzie: Jacek Sosnowski (kurator sztuki w NYX Hotel Warsaw), Bogna Świątkowska (redaktor naczelna NN6T, dziennikarka, promotorka kultury), Tomasz Gutkowski (Prezes Zarządu Fundacji Sztuk Wizualnych i organizator Miesiąca Fotografii w Krakowie), Iris Barak (kurator sztuki w NYX Hotels) oraz Nino D. Rosenlund (Generalny Dyrektor NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw), spośród licznych zgłoszeń z różnych krajów Europy, wyłoniło trójkę uzdolnionych artystów-fotografów. Już wkrótce zobaczymy, jakie nowe perspektywy i historie uchwycą w swoich pracach, będąc pod wpływem dynamicznego ducha Warszawy.

Laureaci konkursu

Urszula Śliz – artystka pochodząca z Wrocławia, której fotografia, jak ona sama potwierdza: „od lat jest zapisem inspirowanym krajobrazem miejskim”;

Urszula Śliz

Tianjun Li – urodzony w Chinach artysta, mieszkający na stałe w Helsinkach, którego zainteresowania łączą fotografię z elementami muzycznymi i eksperymentami dźwiękowymi.

Tianjun Li

Maria Louceiro – pochodząca z Portugalii, związana na stałe z artystycznym Berlinem fotografka, skupiająca się na miejskich krajobrazach, która swój cel pracy określa jako: „uchwycenie esencji i energii miejskiego życia”.

Maria Louceiro 

Konkurs fotograficzny organizowany przez Leonardo Hotels ma na celu wspieranie twórców z Europy, oferując im inspirujące środowisko do pracy oraz platformę do publicznej prezentacji ich dzieł. Laureaci zostali zaproszeni do udziału w niemal trzytygodniowej rezydencji artystycznej, która odbędzie się w lipcu w hotelach Leonardo Royal i NYX Hotel w Warszawie. W ramach programu, fotografowie otrzymają komfortowe zakwaterowanie, dostęp do studia artystycznego oraz wsparcie organizacyjne i merytoryczne.

Podczas rezydencji, każdy z artystów stworzy serię pięciu fotografii, inspirowanych urbanistycznym pejzażem Warszawy. Kulminacją programu będzie wernisaż 24 lipca w NYX Hotel Warsaw, podczas którego zostaną zaprezentowane i ocenione ich prace. Zwycięskie dzieło zostanie włączone do stałej kolekcji sztuki hoteli, gdzie będzie mogło być podziwiane przez gości.

Jestem dumny, że tak wartościowy program rezydencji artystycznej odbywa się właśnie w przestrzeniach Leonardo Royal w Warszawie i NYX Hotel Warsaw. Sztuka sama w sobie nie zna granic ani ograniczeń, jednak młodzi artyści potrzebują wsparcia, aby mogli zostać dostrzeżeni – mówi Nino D. Rosenlund – NYX Hotel Warsaw and Leonardo Royal Warsaw City General Manager.  – Tym bardziej nie mogę doczekać się dnia, kiedy ja i oczywiście nasi goście będziemy mogli obejrzeć prace powstałe w ramach projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels – dodaje.  

Leonardo Hotels są miejscami, gdzie sztuka ma kluczowe znaczenie, a NYX Hotel Warsaw szczyci się dziełami takich artystów jak Mariusz Waras, Nespoon, Aleksandra Waliszewska, Robert Delman, czy Marusz Tarkawian. Konkurs „Art Lives Here by Leonardo Hotels” stanowi część zaangażowania sieci hoteli w promowanie sztuki i wsparcie dla artystów na różnych etapach ich kariery.

Informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://www.nyx-hotels.com/art-at-nyx. Aktualności na temat konkursu można śledzić też na profilach IG NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw. 

Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe Leonardo Hotels.