Szklarnie do ogrodu stają się coraz popularniejsze. Decydują się na nie nie tylko profesjonalni ogrodnicy, ale i amatorzy. Popularność szklarni nie powinna dziwić. Lista ich zalet jest długa. Jakie są jednak te najważniejsze? Zobacz, dlaczego warto zainwestować w szklarnie ogrodowe.

Czym jest szklarnia w ogrodzie?

Szklarnie ogrodowe to nic innego jak przezroczysta, szklana, szczelnie zamknięta konstrukcja. Panują w niej specyficzne warunki, które sprzyjają uprawie roślin niemal przez cały rok. Wynika to z tego, że przez szkło przenikają promienie słoneczne, które ogrzewają rośliny. Zamknięta konstrukcja gwarantuje natomiast, że ciepło nie ucieka ze szklarni. Oznacza to, że sadzić można w niej zarówno rodzime, jak i egzotyczne gatunki roślin.

Dlaczego warto mieć szklarnię w ogrodzie?

Szklarnie ogrodowe to sposób na łatwe, proste i szybkie uprawy, a także przedłużenie okresu wegetacyjnego warzyw i owoców. Jej zamknięta konstrukcja chroni rośliny przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi np. przymrozkami, a także przeciwdziała niektórym chorobom. Oznacza to, że plony są większe, a także cieszyć można się nimi kilka razy do roku. Pierwsze sadzonki i wysiewy w szklarniach ogrodach pojawiać mogą się już na przełomie lutego i marca, natomiast ostatnie plony zbiera się późną jesienią – pod koniec października lub w listopadzie. Estetyczna szklarnia to również ciekawa ozdoba ogrodu. Urządzić można w niej bowiem nie tylko warzywniak, ale i elegancki ogród zimowy czy kącik do relaksu, przyjmowania gości czy pracy w trybie home office. Szklarnia w ogrodzie umożliwia również przechowanie kwiatów przez zimę, kiedy to na zewnątrz panują niesprzyjające im warunki.

Dlaczego warto uprawiać warzywa i owoce w szklarni?

Szklarnie od Szklarni z Runowa pozwalają na uprawy szerokiej gamy roślin. Szklana konstrukcja sprzyja zarówno rodzimym warzywom i owocom, jak i tym egzotycznym np. cytrusom. Chronione od wiatru mogą prawidłowo się rozwijać, a przez to są smaczniejsze i zdrowsze niż te z supermarketu. Własne uprawy to również gwarancja ekologiczności, bowiem zyskuje się pełną kontrolę nad całym procesem rozwoju roślin. Własna szklarnia w ogrodzie pozwala zdecydować, czy chce się je uprawiać naturalnie, czy z pomocą wspomagaczy takich jak nawozy.

Szklarnie z Runowa – miejskie i ogrodowe szklarnie dla każdego

Wybór szklarni do ogrodu nie jest prostym zadaniem. Zainteresowani modelami na lata, praktycznymi, funkcjonalnymi, a przy tym łatwymi w utrzymaniu w czystości powinni z bliska przyjrzeć się modelom szklanym. Wykonywane ze szkła hartowanego są niezwykle wytrzymałe, bezpieczne i odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Szklane konstrukcje w różnych wymiarach i kolorach proponuje sklep Szklarnie z Runowa. W jego asortymencie znajdują się modele z prostymi oraz skośnymi ścianami na każdy metraż, małe szklarnie miejskie oraz większe oranżerie. Dostępne w szerokiej palecie kolorów są więc estetycznym wyborem do każdego przydomowego ogrodu. Zamówić można je online, korzystając z wygodnej dostawy na terenie całej Polski.