Zależy Ci na tym, aby maszyny budowlane lub rolnicze były naprawdę niezawodne? W takim razie mamy coś dla Ciebie. Smary JCB, bo o nich mowa, pozwolą Ci eksploatować różne typy urządzeń przez długi czas. Wybór odpowiednich rodzajów produktów, w połączeniu z prawidłową techniką smarowania, sprawi, że Twój sprzęt zda egzamin podczas wielu nawet najbardziej wymagających prac. Co więcej, zwiększy komfort użytkowania Twoich maszyn. Dowiedz się więcej!

Dlaczego warto postawić na smar JCB?

Smar JCB to jeden z tych smarów, który można stosować nawet przy dużym nacisku. Większość produktów tej marki odpornych jest na kaprysy pogody oraz działanie innych czynników zewnętrznych, np. wody. Co więcej, zapewniają one dobrą ochronę maszyny przez cały rok i to nawet wtedy, kiedy są one bardzo mocno eksploatowane. Produkty tego typu zawdzięczają to m.in. swoim właściwościom przyczepnym. Warto dodać, że firma JCB przeprowadziła również wiele testów, które udowodniły ich niezrównaną skuteczność.

Smary JCB – czym się wyróżniają?

Każdy JCB smar można bez problemu dopasować do odpowiedniego rodzaju maszyny. Tym bardziej, że firma JCB oferuje całą plejadę produktów, które można dobrać idealnie do swoich potrzeb. Wystarczy kierować się wskazówkami producenta. Na etykietach znajdziesz szczegółowe informacje np. na temat tego, czy dany produkt to – tak naprawdę – smar do koparki, wózka widłowego czy też do jeszcze innej maszyny. Nie sposób zatem się pomylić.

W ofercie firmy JCB znajdziesz m.in. smary do silników Diesla czy też do modeli wysokosprężynowych. Co więcej, natkniesz się bez problemu na środki chroniące przed korozją, tworzące powłoki zabezpieczające czy też redukujące szybkość zużywania się części. Niektóre z nich efektywnie chronią różne elementy pojazdów przed działaniem pary wodnej, wilgoci, kwasów, zasad czy też wysokich lub niskich temperatur.

Na uwagę zasługują również smary uniwersalne, które przeznaczone są do różnych zastosowań. Doskonale zdają egzamin zarówno w przypadku sworzni, przegubów, jak i łożysk czy kół. To z kolei sprawia, że cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli bardzo zróżnicowanych maszyn. Czemu produkty tego typu zawdzięczają swoją wszechstronność? Między innymi temu, że znajduje się w nich specjalny dodatek (EP), który stanowi zabezpieczenie nawet przed dużym naciskiem, a więc np. przed obciążeniami udarowymi czy też różnego rodzaju drganiami.

Podsumowanie

Wszystkie omówione wyżej aspekty sprawiają, że warto postawić na smary JCB, które są nie tylko wyjątkowo skuteczne, ale także łatwe do dostosowania do swoich potrzeb. Dzięki nim Twój sprzęt budowlany czy rolniczy będzie działać niezawodnie i efektywnie przez długi czas.