Skrzydłokwiat jest doniczkową rośliną. Znana jest jednak także z wielu prozdrowotnych właściwości. Warto uważać na tę rośliną, ponieważ jest trujący. Chociaż w większości mieszkań jest on stricte dekoracyjny, to nie zapominajmy o tym, że jest to świetny filtr powietrza.

Podstawowe informacje o skrzydłokwiecie

Skrzydłokwiat ma bardzo korzystne właściwości dla naszego zdrowia. Jednak musimy także wiedzieć, że należy do trujących roślin. Olbrzymi skrzydłokwiat dorasta do jednego metra, a miniaturowy do trzydziestu centymetrów. Najpopularniejszy jest skrzydłokwiat w białym kolorze. Na rynku jednak znajdziemy także czerwony. Istnieje masa odmian, które się właśnie różnią barwą kwiatów, wielkości oraz nawet barwą liści. Skrzydłokwiaty mają bardzo intensywne liście w kolorze ciemnozielonym. Dzięki temu uzyskuje się kontrast pomiędzy białym kwiatami, które przypominają swoim kształtem skrzydła. Właśnie stąd się wzięła nazwa rośliny. Najważniejsze jest jednak to, że kwiaty tej rośliny są niesamowicie trwałe. Zdobią one roślinę nawet przez kilka miesięcy.

Wchłanianie toksyn

NASA już wiele la prowadzi badania nad wieloma roślinami, które oczyszczają skuteczne domowe powietrze ze wszelkich toksyn. Bardzo często sobie nie zdajemy sprawy, że jesteśmy narażenie na cała masę substancji trujących, które występują w farbach, barwnikach, klejach, rozpuszczalnikach, kosmetykach oraz w wielu innych produktach. NASA rekomenduje, aby na dziesięć metrów kwadratowych znajdowała się przynajmniej jedna roślina oczyszczająca powietrze oraz wchłaniająca toksyny.

To właśnie skrzydłokwiat się znalazł pośród najlepszych roślin, które oczyszczają powietrze. Ma on bowiem wielkie zdolność wchłaniania wszelkich związków. Poza tym roślina ta idealnie neutralizuje wszelkie zarodki pleśni. Poleca się ją osobom, które zmagają się z alergią. Nawilża także powietrze, co ma ogromne znaczenie podczas trwania sezonu grzewczego, a więc jesienią i zimą.

Wszystkie odmiany tejże rośliny posiadają ogromną zdolność właśnie od oczyszczania powietrza, ale skrzydłokwiat jest zdecydowanie najskuteczniejszy. Warto zatem kupić dla siebie skrzydłokwiat. Nie zapomnijmy jednak przy okazji o swoich bliskich. Mowa tutaj chociażby o rodzicach czy też dziadkach, którym oczyszczenie naturalne powietrza także się przyda. Bardzo ważną informacją jest także to, że rośliny te nie należą do drogich. Dlatego właśnie tym bardziej powinniśmy postawić na te rośliny. Nie będziemy żałować swojego wyboru. Skrzydłokwiaty bywają uzależniające. Chcemy ich więcej i więcej.