Aranżację przedpokoju spycha się często na boczny tor, za ważniejsze uważając kuchnię, salon czy sypialnię. To błąd. Przecież to miejsce prezentuje nasze mieszkanie już od progu, jest poniekąd jego wizytówka. Zatem w myśl zasady: „jak Cię widzą — tak Cię piszą”, warto przedpokój urządzić dobrze, przejrzyście i stylowo. Poniżej znajdziesz wskazówki jak urządzić przedpokój w stylu glamour.

Przedpokój glamour — meble

Do przedpokoju w stylu glamour najlepiej pasują białe meble w wysokim połysku. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się gładkie fronty, bez zdobień i ornamentów, natomiast w większych ciekawym akcentem mogą być dekoracyjne uchwyty podkreślające styl aranżacji.

Jeśli masz taką możliwość, postaw w przedpokoju szafę wnękową z przesuwnymi drzwiami, która pozwoli Ci zaoszczędzić dużo miejsca we wnętrzu. Jeśli zamiast frontów zastosujesz lustra, to takim trikiem dodatkowo wizualnie powiększysz przestrzeń.

Mały przedpokój glamour lub przedpokój glamour w bloku można wyposażyć zamiast mebli w metalowy wieszak na ubrania, który wspaniale ozdobi ścianę i z powodzeniem pomieści odzienie wierzchnie należące zarówno do domowników, jak i do gości. Obok możesz postawić pikowaną welurową lub skórzaną pufę, która świetnie wkomponuje się w styl glamour i pozwoli na wygodną zmianę obuwia.

Przedpokoj w stylu glamour — dodatki

Przedpokój w stylu glamour musi być nowoczesny i elegancki, pełen pałacowych mebli i nieszablonowych dodatków. Dlatego oprócz szafy na kurtki i buty oraz miejsca na przedmioty codziennego użytku, obowiązkowym elementem powinno być efektowne, najlepiej dużych rozmiarów lustro. Jeśli jest to jedyna dekoracja przedpokoju, można pokusić się o bogato zdobioną srebrną lub złotą ramę, która niczym obraz pięknie ozdobi wejście. Takie lustro nie tylko ozdobi nasze wnętrze, ale optycznie powiększy przestrzeń i rozświetli przedpokój. Jeśli nie podobają Ci się duże lustra, możesz pokusić się o kilka małych, które możesz zawiesić w formie ciekawego kolażu.

Kolejnym dodatkiem, którego nie może zabraknąć w przedpokoju urządzonym w stylu glamour jest bogato zdobiony żyrandol. Do tego obowiązkowo mała lampka na stylowej konsoli, na której można ustawić również świeczniki, niewielkie pudełko na drobiazgi i ulubioną świecę zapachową, której zapach będzie Cię witał już od progu. Jeśli dodatkowo powiesimy nad nią obraz, światło wspaniale podkreśli uroki dekoracji.

W przedpokoju w stylu glamour dobrze jest położyć na podłodze elegancki dywan o ciekawym wzorze. Warto pokusić się o stylowe siedzisko albo o funkcjonalną ławę. W przedpokojach w stylu glamour dominującą kolorystyka jest paleta róży i fioletów, którymi można pomalować ulubiony mebel, a także bardziej stonowane kolory, które przełamuje się szarą nutą. Mocne barwy warto zestawiać z przygaszonymi zieleniami lub wytwornymi beżami. Wiele ozdób charakterystycznych dla stylu glamour (błyszczące tkaniny, srebrne naczynia, atłasowe poszewki, narzuty) nawiązuje do stylu francuskiego. Świetlne refleksy występują też na wazonach, paterach i bibelotach.

Jakie kolory do przedpokoju glamour?

Styl glamour cechują głównie jasne barw, szczególnie biel, srebro oraz złoto, które czasem przełamuje się kontrastową czernią nadającą pomieszczeniu elegancji. Taka kolorystyka sprawdza się szczególnie w małych przedpokojach — biel bowiem optycznie powiększa przestrzeń. Z kolei poziome lub pionowe akcenty mogą dać złudzenie wyższego, lub szerszego pomieszczenia.

Jeśli chodzi o podłogę to w przypadku przedpokoju w stylu glamour znów najlepiej sprawdzą się jasne barwy, które dadzą niesamowity efekt w połączeniu z jasnymi ścianami. Aby przełamać zimną biel i nadać wnętrzu przytulności warto zadbać o kolorowe akcenty. Takim dodatkiem może być zielona roślina, która odnajdzie się we wnętrzu z niewielką ilością światła.

Przy urządzaniu przedpokoju warto zadbać, aby zastosowane kolory harmonizowały z barwami w innych pomieszczeniach.

Urządzając przedpokój w stylu glamour, trzeba uważać, aby bogate dekoracje nie wprowadziły do wnętrza bałaganu. Ozdobne lustro oraz inne stylowe dodatki powinny zostać zrównoważone na przykład gładkimi frontami mebli.