30 czerwca, 2021

Przedpokoj w stylu glamour

Aranżację przedpokoju spycha się często na boczny tor, za ważniejsze uważając kuchnię, salon czy sypialnię. To błąd. Przecież to miejsce prezentuje nasze mieszkanie już od progu, jest poniekąd jego wizytówka. Zatem w myśl zasady: „jak Cię widzą — tak Cię piszą”, warto przedpokój urządzić dobrze, przejrzyście i stylowo. Poniżej znajdziesz wskazówki jak urządzić przedpokoj w stylu glamour.

Przedpokoj w stylu glamour

Przedpokój w stylu glamour musi być nowoczesny i elegancki, pełen pałacowych mebli i nieszablonowych dodatków. Dlatego oprócz szafy na kurtki i buty oraz miejsca na przedmioty codziennego użytku, obowiązkowym elementem powinno być efektowne lustro. Jeśli jest to jedyna dekoracja przedpokoju, można pokusić się o bogato zdobioną ramę, która niczym obraz pięknie ozdobi wejście. Do tego bogato zdobiony żyrandol i obowiązkowo mała lampka na stylowej konsoli, na której można ustawić również świeczniki. Jeśli dodatkowo powiesimy nad nią obraz, światło wspaniale podkreśli uroki dekoracji.

Nieoczywisty glamour klasyczny korytarz, przedpokój i schody od ...

W przedpokoju w stylu glamour dobrze jest położyć na podłodze elegancki dywan o ciekawym wzorze. Warto pokusić się o stylowe siedzisko albo o funkcjonalną ławę. W przedpokojach w stylu glamour dominującą kolorystyka jest paleta róży i fioletów, którymi można pomalować ulubiony mebel, a także bardziej stonowane kolory, które przełamuje się szarą nutą. Mocne barwy warto zestawiać z przygaszonymi zieleniami lub wytwornymi beżami. Wiele ozdób charakterystycznych dla stylu glamour t(błyszczące tkaniny, srebrne naczynia, atłasowe poszewki, narzuty) nawiązuje do stylu francuskiego. Świetlne refleksy występują też na wazonach, paterach i bibelotach.


Dodaj komentarz