Musimy przyznać, że prysznic bez brodzika prezentuje się niezwykle efektownie. Jednocześnie bardzo łatwo utrzymuje się go w czystości. Ściany są oczywiście pokryte płytkami, a brodzik zastępuje nam odpływ w podłodze. Wiedzmy, że urządzenie łazienki wcale nie musi być schematyczne.

Koniec ze standardowymi rozwiązaniami

Podczas urządzania łazienki sięgamy często po rozwiązania standardowe oraz po produkty gotowe. Kupujemy kabiny oraz brodzik. Do tego dobieramy szkła, sposób otwierania drzwi czy też profile. Oferta naprawdę jest bardzo bogata. Możemy znaleźć na rynku kabinę prysznicową o różnych kształtach oraz o różnych wielkościach. Musimy mieć świadomość, że kabina prysznicowa jest niemałym wydatkiem. Przy aranżacji łazienek warto odejść od rozwiązań standardowych. Dużą popularnością cieszy się prysznic bez kabiny. Dzięki niemy możemy stworzyć bardzo efektowną prysznicową strefę. Warto także przemyśleć, ponieważ takowy natrysk zrobić można chociażby we wnęce.

Prysznic bez kabiny to bezpieczeństwo i estetyka

Remont łazienki jest w zasadzie możliwie najlepszą okazją do zastosowania wygodnych oraz nowoczesnych czy też niezwykle estetycznych rozwiązań. Wagę coraz większą przywiązujemy do samej estetyki wnętrza. Możemy zdecydować się nie tylko na praktyczne aranżacje, ale także na elementy aranżacji bardzo efektowne. Projekt łazienki z prysznicową powierzchnią wtapia się w płaszczyznę podłogi harmonijnie. Jest to rozwiązanie higieniczne, niezwykle komfortowe oraz także efektowne.

Bez progowe oraz płaskie wejście do strefy mokrej prysznica jest nie tylko rozwiązaniem atrakcyjnym w projekcie naszej łazienki, ale przede wszystkim jest to rozwiązanie niezwykle bezpieczne, ale także komfortowe. Prysznic bez brodzika sprawdza się w zasadzie idealnie w każdej łazience. W łazienkach niewielkich na pewno nie przytłoczy małego metrażu oraz także zapewni wrażenie nawet przestronności. Do tego umożliwia kształtowanie się swobodne przestrzeni, a na dodatek decydowanie o samej wielkości kąpielowego miejsca.

Ile musimy wydać na prysznic bez kabiny? Wszystko jest zależne od jego wielkości, materiałów wykonania oraz także od wielu innych czynników. Taki prysznic możemy samodzielnie sobie zamontować (nie jest to zbyt skomplikowane). Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, to możemy pokusić się o wynajem fachowca. Fachowców na rynki znajdziemy całe mnóstwo. Usługi tego typu nie są kosztowne. Pamiętajmy jednak, aby dobrać odpowiedniego specjalistę, który zrobi co może, aby nasza łazienka była łazienką naszych marzeń.